Müftü Erhan'dan 'Tevhid ve Vahdet' konferansı

Batman Müftüsü Turgut ERHAN’dan “Tevhid ve Vahdet – Gelin Birlik Olalım” Konferansı

Müftü Erhan'dan 'Tevhid ve Vahdet' konferansı

Batman Müftüsü Turgut ERHAN’dan “Tevhid ve Vahdet – Gelin Birlik Olalım” Konferansı

10 Nisan 2016 Pazar 18:54
Müftü Erhan'dan 'Tevhid ve Vahdet' konferansı
banner221
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

Diyanet Haber- Batman Müftüsü Turgut ERHAN, 2016 Yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Din Görevlileri Birliği Derneği’in (DİN-BİR-DER) ev sahipliği yaptığı programda “Tevhid ve Vahdet – Gelin Birlik Olalım konulu konferans verdi.

DİN-BİR-DER tarafından Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans salonunda düzenlediği program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Şerif’in okunması ile başladı. Ardından “Tevhid ve Vahdet – Gelin Birlik Olalım” konulu konferansı vermek üzere Batman Müftüsü Turgut ERHAN kürsüye çıktı.

Müftü ERHAN: “Allah’ın dini iki kelime üzerine kuruludur. Bunlardan ilki, Kelime-i Tevhid ikincisi Vahdet’tir. Allah’ın birliğini ifade den Tevhid, Müslümanların birliğini ifade eden Vahdet. Bugün tüm islam coğrafyasında Müslümanların yaşamakta olduğu sıkıntıların ana sebebi bu iki kavramdan uzaklaşmamızdır. Müslümanlar Tevhidin yolunda Vahdet olabilme şuuruna eriştiği zaman Allah’ın dinini yaşayabileceklerdir. Asr-ı saadetten bu zamana kadar Tevhid ve vahdet ile aramıza engeller konulmasına mani olamadığımız için İslam dünyası sıkıntı içerisindedir.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.s.) getirdiği tevhid dininin ve rahmet yüklü evrensel mesajlarının, Müslümanların vahdetine, birliğine, dirliğine ve huzuruna vesile olacağı için yerine getirilmesi çabası içerisinde olursak tevhid yolunda vahdet olacağız.”
Dedi.Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol