Müftü Geylani, Şemdinli Müftülüğü'nü ziyaret etti

Hakkari İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani, Şemdinli ilçesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Müftü Geylani, Şemdinli Müftülüğü'nü ziyaret etti

Hakkari İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani, Şemdinli ilçesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

07 Kasım 2016 Pazartesi 21:47
Müftü Geylani, Şemdinli Müftülüğü'nü ziyaret etti
banner221
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER
Hakkari İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani  Şemdinli ilçesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Çukurca ilçe müftüsü Zafer Güneş ve Yüksekova ilçe müftü vekili Mehmet Korkut ile beraber Şemdinli ilçesine giden il müftüsü Geylani ilçe müftülüğünü ziyaretinde müftü Muhammed Değirmenci’den  çalışmalar ile sorunlar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra ilçe müftüsü Muhammed Değirmenci ve beraberindeki diğer müftüler ile kur’an kurslarında incelemelerde bulunan il müftüsü öğrencilerle sohbet ederek eğitim ve öğretim ile ilgili sorun ve önerilerini dinledi.

Akabinde inşaatı devam eden ve yakında hizmete açılması planlanan Hz. Ali Kur’an Kursunda incelemelerde bulunan müftü Geylani, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra, böylesi  güzel ve modern bir mekanın kur’an kursu olarak tahsis edilecek olmanın sevincini yaşadığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

İlçe müftüleriyle beraber buradan Hz. Seyit Taha-i Hakkari Yatılı Kur’an kursuna geçen il müftüsü kurs yönetici ve öğreticilerinden kurs hakkında bilgi aldı. Akabinde öğrencilerle buluşan müftü Geylani Allah’a Hamd-u senadan sonra öğrencilere hitaben “Hepinizi Allah’ın selamı ile selamlarım. Böylesi güzel ve modern bir mekanda Allah’ın dinini öğreniyor ve hidayet kaynağımız Kur’an-ı Kerimi okuyor olmanın bahtiyarlığını yaşamalısınız. Sizlerden isteğim kendinizi; bu güzel imkanları yerinde kullanarak geleceğimizi aydınlatan, İslam için çalışan, milletimize ve memleketimize faydalı birer fert olarak  yetiştirmeye gayret göstermenizdir. Bizler sizlerin yanındayız. Arzu ve isteklerinizi yerine getirmeye gayret göstereceğiz. İyi birey olarak yetişmeniz için üzerimize düşen ne varsa yapmanın gayreti içinde olacağız.” dedikten sonra öğrencilerin dilek ve temennilerini alarak ilçeden ayrıldı


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220