Müftü Hayri Erenay İdari Personel İle İstişare Toplantısı Yaptı

Toplantıda ilçe Müftüsü Hayri ERENAY, “Hizmette verimliliğin artırılması için, idari işlerini yapmak görevini üstlendiğimiz İmam-Hatip, Müezzin Kayyım ve Kuran kursu öğreticilerine karşı güler yüz ve hoşgörü ile davranmalıyız. Personelimizin sorunlarını, meşru ve kanuni taleplerini daire içinde çözüm yoluna gideceğiz. Bizler. Bu dairenin işlerini yürütmekle birlikte aynı zaman da  dairemiz,  personelimizin  kendini güvende hissettiği, daireden ayrılırken de anlaşıldığı ve sorununun halledileceği kanaati ile ayrıldığı bir makam olmalıdır” dedi.

Ardından, birçok hizmetlerin hayata geçirilmesi hususunda projelerinin olduğunu belirten  Müftü Hayri ERENAY şunları kaydetti; “İmam-Hatip, Müezzin Kayyım ve Müftülük personelimiz ile maddi durumu zayıf olan öğrencilerin barınabilmesi için Türkiye Diyanet Vakfı Tarsus şubesinin öncülüğünde bir öğrenci yurdunun yapılması.Bölge illere hizmet verebilecek kapasitede bir Eğitim Merkezi yapılması. Ayrıca Ashab-ı Kehf Panorama müzesinin yapımının gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir” dedi.

Daha sonra toplantıya katılan tüm daire personelinin ayrı ayrı fikirleri alınarak görüş alışverişinde bulunuldu.Toplantı, ilçe Müftüsü Hayri ERENAY’ın personelimize başarı ve iyi niyet dilekleri ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
DiyanetDinihaberler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol