Müftü Karabiber'den İmam Hatiplilere konferans
Facebook Sayfamız için  

Mekke’nin Fethi ve Mevlid Kandili münasebetiyle Mezitli İlçe Müftüsü Nusret KARABİBER, İlçemiz Anadolu İmam-Hatip Lisesinde öğrencilere, “Peygamber Sevgisi ve Hz. Muhammed” konulu konferans düzenledi.

İlçe Müftüsü Nusret KARABİBER konferans sırasında öğrencilere soru sorarak doğru cevap veren 10 öğrenciyi Kur’an-ı Kerim ile ödüllendirdi.

Mezitli İlçe Müftüsü NUSRET KARABİBER konuşmalarında; “Alem mahzun, varlıklar mahzun, gönüller mahzun, simalar mahzun, cehalet ve zulmün kol gezdiği bir dönemdi. Bu gün Suriye’ de, Irak’ta, Filistin’de ve bir çok İslam Ülkesinde, İslam Alemi’nin çektiği cefaya son verecek eşsiz bir insan beklendiği gibi, o gün de eşsiz bir insan beklenmekteydi.
Allah’ın son Peygamberi bundan 1400 yıl önce İnsan ve Cinlere ebedi saadetin  yolunu gösterecek Hz. Muhammed (s.a.v.) dünyaya, Rebiül Evvel ayının 12. Gecesi teşrif etmiştir. Mü’minlere karşı çok şefkatli olan Peygamberin davasını dava edinen Müslümanlardan olmadığımız sürece, Müslümanlar olarak başarı ve hedeflerimize ulaşmamız asla mümkün olmayacaktır”
diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol