Müftü Melek Yenişehir'de Toplantıya katıldı
Mersin Yenişehir İlçesinde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenleri ile 05 Aralık 2014 Cuma günü Yenişehir Suphi Öner Öğretmenevinde istişare toplantısı yapıldı. İl Müftüsü Ali MELEK başkanlığında yapılan toplantı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Yenişehir İlçe Müftüsü Halil UZUN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ ve Yenişehir ilçesinde görevli din kültürü öğretmenlerinin katıldığı toplantıda camiler ve din görevlileri haftasında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın cami ve gençlik teması doğrultusunda gençlere yönelik haftayı değil yılı kapsayacak çalışmalar yapılması, yatılı pansiyon ve okullara devam eden tüm öğrencilere hitap edecek ne tür etkinliklerin olacağı konuşularak bu konuda öğretmenlerin görüşleri alınıp dilek ve istekleri dinlendi.

Mescidi olmayan veya mescidi olup tefrişine ihtiyaç duyulan okulların tespit edilerek Yenişehir İlçe Müftülüğünce söz konusu eksikliklerin giderilmesi için çalışma yapılması, okullarda kitaplıklar oluşturulması gibi konular görüşüldü.

Yenişehir İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yapılan toplantıya imam hatip lisesi meslek dersleri öğretmenleri ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri katıldı.

Diyanet Haberler'e dair ilk haberleri kapalı grup sayfamızdan öğrenmek için

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol