Müftünün isteği üzerine imamlar dernek kurdu
Grup Sayfamız için

Orhangazi Müftüsü Nihat AKTAŞ’ın isteği üzere Din görevlilerince kurulan, Orhangazi Dini Hayri Hizmetler Derneğince Yatılı Erkek Kuran Kursu için temel atma töreni düzenlendi. Orhangazi Müftülüğü ve Orhangazi Dini Hayri Hizmetler Derneği tarafından Hürriyet Mahallesi, Kubbeli Cami yanında yapılacak olan Yatılı Erkek Kuran Kursu için temel atma töreni düzenlendi.

Törene Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, İlçe Müftüsü Nihat AKTAŞ, Gemlik Müftüsü Muammer TURAN, diğer protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tekbirler eşliğinde, Kurban kesimiyle başlayan temel atma töreni daha sonra Kuran-ı Kerim okunması ve protokol konuşmaları ile devam etti. Törende konuşma yapan İlçe Müftüsü Nihat AKTAŞ; “Kur’an Kursları sadece Kur’an eğitim yeri değildir.Dünyevi eğitimleri de mutlak suretle çocuklarımıza kazandırma kurumlarıdır..Hafızlar yetiştirecek bu önemli kurumun açılması ile çocuklarımızın yetiştirilmesi ve topluma kazandırılması amacındayız. Böylelikle Kursumuz gelecekte ülkenin çok ilmi, sağlam karakterli, ahlakı düzgün, vatanını milletini seven, bayrağını seven ve bu uğurda canlarını verecek nesillerin yetişmesine vesile olacaktır.Bu sebeple de temelini attığımız Kur’an Kursumuzun hayırlara vesile olmasını diliyor, başta din görevlilerimiz olmak üzere, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol