Mustafakemalpaşa'da camiler çocuk açtı
Grup Sayfamız için

Mustafakemalpaşa ilçe Müftülüğü'nün ikincisini düzenlediği kampanyaya çocuklar büyük ilgi gösteriyor. Kampanya ile her çocuk kendine en yakın camiye devam ediyor.

Çocuklar 40 gün devam edecek olan bu kampanya ile sabah, akşam ve yatsı namazlarını camilerde cemaatle beraber kılmaktalar. Kampanya bitiminde yapılacak bir proğramla çocuklara muhtelif ödüller verilecek.

İlçe müftülüğü kampanyaya devam eden çocukları ilçe merkezinde ki Fatih camisinde kahvaltıda buluşturdu.Yüzlerce çocuk sabah namazlarını camide kıldıktan sonra çoşkulu bir şekilde kendilerine ikram edilen kahvaltıya iştirak ettiler.

İlçe müftüsü Musa UZUN camilerin adeta çocuk açtığını ve bu durumdan hem din gönüllülerinin hem de cami cemaatinin çok memnun olduğunu,aynı zamanda; bu kampanya ile çocuklara yani gelecek nesillere; birlikte yaşama bilinci,kardeşlik ruhu,güzel ahlak değerleri kazandırılarak bundan sonraki hayatlarını bu değerler üzerine inşa etmelerini arzuladıklarını söyledi.

Ayrıca bu kampanya'nın özellikle 10 mart ve 20 nisan tarihleri arasında düzenlenerek kutlu doğum haftasında Alemlerin efendisini camilerde çocuklarımızla beraber karşılamak ve O'nu çocuklarımızın daha iyi anlayabilmelerini sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol