Mutki'de Mevlid Kandili Coşkusu
Facebook Sayfamız için  

Mutki Müftülüğü tarafından Merkez Camii'nde düzenlenen 2015 yılı Mevlit Kandili programı cemaatin yoğun ilgisine mazhar oldu.

Allah kelamı Kuranı Kerim Tilaveti ile başlayan Mevlid Kandili Programında Merkez Camii Müezzini Onur DURMA ve Öğrencilerin okuduğu ilahiler dinleyenlerin yüreğini ferahlattı. Yenibağ Camii Müezzini Cevat TÖR ve Merkez Camii İmam Hatibi Ahmet Can DALKILIÇ hocaların okuduğu Türkçe ve Kürtçe Mevlid ve ilahiler ile duygu dolu anlar yaşanan programda İlçe Vaizi M. Fatih TUTGUN, Efendimizin doğumu vesilesiyle bir araya gelinen Mevlid Kandilinde “Efendimizle olan bağlarımızı yeniden gözden geçirilmesi, insanın tutum ve davranışlarının Efendimizin terazisinde tartılması gerektiği ve örnekliğinde bir hayatın bize cennetin yolunu kolaylaştıracağını ifade etti.

Mutki Müftülüğü Tarafından ilçede görev yapan din görevlileri, Kuran Kursu öğrencileri ve halk tarafından efendimiz adına hatimler okundu. Program sonunda okunan hatimlerin duasını Mutki İlçe Müftüsü Sayın İdris YAVUZYİĞİT yaptı. Programa katılan cemaate teşekkür eden İlçe Müftüsü Programda emeği geçen Din Görevlileri ve Öğrencileri icra ettikleri program vesilesiyle tebrik etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol