Nevşehir Müftüsünden Belgelerini Aldılar
Grup Sayfamız için

Nevşehir’e bağlı Özyayla Köyü Kur’an Kursunda okuyan öğrenciler, Müftü Öztürk’ten Belgelerini aldılar. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında yarıyıl tatili nedeniyle, Özyayla Kur’an Kursunda düzenlenen programa İl Müftüsü Yakup Öztürk, Kur’an Kursu Öğreticisi Firdevs Adıyaman ve öğrencileri katıldı. Programda, öğrenciler namaz sureleri ve Hadis-i Şerifler okuyarak, Türkçe meallerini vererek, maharetlerini sergilediler.

Sınıftaki öğrencilerin moral ve motivasyonlarının çok yüksek olduğunu söyleyen İl Müftüsü Yakup Öztürk; “Kursun manevi atmosferinde olmanın, okumanın ve okuduğunu anlamanın mutluluğunu gözlerinizden okuyorum. Sizi yetiştiren, çalıştıran hocamızı ve sizleri tebrik ediyorum. Okuyarak, dinleyerek, anlayarak, anladığımızı yaşayarak ve başkalarına da yaşatma gayretinde olarak Kerim Kitabımız Kur’an’a karşı görevlerimizi yerine getirmiş olacağız. Bu uğurda hepinize başarılar diliyorum” dedi ve dönem sonu katılım belgelerini verdi.

Öğrencilere belgelerinin verilmesinin ardından program sona erdi. Kurs öğrencileri Hocalarına minnettar olduklarını, onu çok sevdiklerini ve çok verimli bir dönem geçirdiklerini belirttiler.


Adnan TEKİN / Diyanet Dergisi Muhabiri Nevşehir İl Müftülüğü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol