Nusaybin’de 5 okulda Kutlu Doğum coşkusu

Nusaybin’de 5 okulda Kutlu Doğum haftası kutlama etkinliği düzenlendi.

Nusaybin’de 5 okulda Kutlu Doğum coşkusu

Nusaybin’de 5 okulda Kutlu Doğum haftası kutlama etkinliği düzenlendi.

Hakkı Bilir
Hakkı Bilir
21 Nisan 2017 Cuma 12:02
Nusaybin’de 5 okulda Kutlu Doğum coşkusu
banner221

Nusaybin’de faaliyet gösteren Nusaybin Anadolu Lisesi, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu, Girmeli İmam Hatip Ortaokulu ve 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulunda Kutlu Doğum Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinliklerde ilahi, şiir ve mevlit okundu, çeşitli skeçler sahnelendi.

15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulunda yapılan etkinlikte konuşan İrfan Açık: “Çocuklarımız ve bizlerin Peygamber efendimizi seviyorum demesini bilgiyle birleştirecek ve bu şekliyle Peygamber efendimizi anlamaktan yaşamaya en güzel bir şekilde İmam Hatip çatısı altında biz toplumuza örnek olacağız. Sözden hale geçmek, örnek olmak ve bu örnekliğimizi insanlara samimiyetle göstermemiz gerekiyor. Bu da güvenle olacak. Peygamber efendimiz (sav) ifadesiyle “insanların ilk kaybettiği şey güvenirliği olmuştur.” Yani güven duygusu kaybolmuştu,  dolayısıyla İmam Hatip nesli olarak elimizden ve dilimizden insanların zarar görmediği  “emin”  Muhammet’in  (sav) ümmeti nasıl olur, nasıl yaşar, nasıl yürür, nasıl hareket eder en güzel tohumların atıldığı bu toplumdur. Dolayısıyla İmam Hatip nesline çok iş düşüyor. Biz topluma Hz. Muhammet Mustafa’yı doğru tanıtmak, doğru anlatmak, doğru anlamak ve yaşamakla mükellefiz sorumluyuz” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Müftü İrfan Açık ve Şube Müdürü Abdulbaki Tek ilçede yapılan etkinliklerde öğrencileri yalnız bırakmadı. Milli Eğitim Müdürü Çetin ve Müftü Açık, etkinliklerde öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220