Odunpazarı Müftülüğü, engellileri unutmadı

03 Aralık “Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle Odunpazarı İlçe Müftüsü Burhan ÇAKIR, Aile Dini Rehberlik Bürosu Görevlileriyle beraber Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen’i ve engellileri dernek binasında ziyaret ederek, engelli vatandaşlara çiçek takdim etti, karanfil dağıttı.

İlçe Müftüsü Burhan ÇAKIR, Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ziyaretinde “Tüm engelleri aşmak için engelli kardeşlerimizin yanındayız, yarının ne getireceği belli olamayan günümüzde hepimiz bir engelli adayıyız. Bu nedenle tüm engelli kardeşlerimize yönelik  Camilerimizde, Kur’an Kurslarımızda erişilebilirlik için gerekli çalışmaları yapıyoruz.  Odunpazarı Bölgesinde restore edilen Camilerimizde ve birçok camimizde  engelli vatandaşlarımızın rahatça ibadetlerini yerine getirebildiklerine'' vurgu yapan İlçe Müftümüz, engelli vatandaşlarında istek ve dileklerini dinledi.

Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer EŞEN’de İlçe Müftüsü Burhan ÇAKIR tarafından gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu mutluluğu ifade ederken, Tüm camilerde ve Kur’an Kurslarında Odunpazarı İlçe Müftülüğü ve Sakatlar Derneği işbirliği ile engellilere yönelik düzenlemelerin devamı dileklerini belirtti.

İlçe Müftüsü Burhan ÇAKIR Odunpazarı İlçe Müftülüğü olarak Camide, Kur'an Kursunda, sokakta, Hastanede, sosyal yaşamın her alanında yer almaya çalıştıklarını ve böyle de olmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.​

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol