Öğrencilerden Şeyh Ali Semerkandi H.z'lerine ziyaret
Şakir CEYLAN'ın Haberi / SİNCAN

Asrı Saadet Kız Kuran Kurs öğreticilerinden Fatma ŞENER Fatih Yatılı Hafızlık Kız Kuran Kursu yöneticisi Feyza KAMBAK Kuran Kurs öğreticileri Ayşe AKYILDIZ, Zeynep Narin BAŞARA ve Rukiye AYDOĞDU ile beraber  planladıkları geziye yaklaşık 150 öğrenci katıldı. Sincan Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslerle önce Şeyh Ali Semerkandi Hz. Ziyaret eden öğrenciler, ziyaretin akabinde çam koru piknik alanında bir de piknik yaptı.

İlçe Müftüsü Osman ŞENER’inde katıldığı ziyaret, öğrencilerden yoğun ilgi gördü.Osman ŞENER piknik alanında tüm öğrencilerle ilgilenerek sorulara cevap verdi. Ayrıca İlçe Müftüsü Osman ŞENER Şeyh Ali Semerkandi Hz. İle ilgili bilgiler vererek öğrencilere sohbet verdi. Eşsiz manzaralı çam ormanlarıyla çevrili piknik alanında cemaatle namaz kılan öğrenciler namazın ardından voleybol ve oyunlar oynayarak güzel bir gün geçirdiler.

İlçe Müftüsü   organizasyonu gerçekleştiren kurs yöneticileri ve Kurs Öğreticilerine teşekkür ederken bu tip etkinliklerin daha fazla yapılması gerektiğini ifade etti.

Öğrencilerin böylesine bir geziyi düzenledikleri için İlçe Müftüsü Osman ŞENER ve öğreticilerine teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler. Öğrenciler hem manevi olarak Allah Dostu Şeyh Ali Semerkandi Hz. Ziyaret ettikleri için mutlu olduklarını hemde yapılan sohbet ve piknikle ayrıca büyük bir mutluluk hissettiklerini dile getirdiler.

Gezi Yolda okunan aşrı şerifler ilahiler dilek ve temennilerle son buldu.

Ayrıca bugün İlçe Müftüsü Osman ŞENER Asrı Saadet Kız Kuran Kursu Öğreticisi Fatma ŞENER ve bir grup öğrenci Sincan Belediye Başkanı Doç.Dr. Mustafa TUNA’yı makamında ziyaret ettiler. Öğrenciler kendilerine hertürlü desteği esirgemeyen Sincan Belediye Başkanı Doç.Dr. Mustafa TUNA’ya, gerek hanımlar konağını tefsir ve fıkıh dersleri için tahsis etme ve gerekse sosyal ve kültürel faaliyetlerde müftülüğe ve kendilerine destek verdikleri için teşekkür ettiler.
Anahtar Kelimeler:
DiyanetDinihaberler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol