Olmadı hocam

İstanbul İl müftülüğü gibi çok önemli bir makamdasınız. Adınızın başında prof.gibi önemli bir ünvar var. Kişiliğiniz, bilginiz, insanlığınız, yumuşak tavırlarınız üst düzeyde. Bunlara kimse söz edemez. Ancak öyle bir belgeye imza attınız ki, okuyanlar,

Olmadı hocam

İstanbul İl müftülüğü gibi çok önemli bir makamdasınız. Adınızın başında prof.gibi önemli bir ünvar var. Kişiliğiniz, bilginiz, insanlığınız, yumuşak tavırlarınız üst düzeyde. Bunlara kimse söz edemez. Ancak öyle bir belgeye imza attınız ki, okuyanlar,

18 Kasım 2014 Salı 22:43
Olmadı hocam
İstanbul İl müftülüğü gibi çok önemli bir makamdasınız. Adınızın başında prof.gibi önemli bir ünvar var.

Kişiliğiniz, bilginiz, insanlığınız, yumuşak tavırlarınız üst düzeyde. Bunlara kimse söz edemez. Ancak öyle bir belgeye imza attınız ki, okuyanlar, 'bu belge istiklal mahkemesi kararı mı acaba' diyerek gözlerine inanamadı.

Ama biz biliyoruz ki, bu hata sizin imzanız olsa da sizin değil. Bu konudaki hatanız sadece size bu belgeyi imzalatan kişilere aşırı güven duymanız.

Gelelim belgeye. Orjinalini yayınladığımız belgede kınama cezası verdiğiniz kişiye diyorsunuz ki, " muhakkıkın yapmış olduğu soruşturma esnasında tarafınıza yöneltilen sorulara genellikle " iftiara, aslı yok " demekle yetindiğiniz, iddia ve isnatlara karşı hukuken haklılığınızı gösterecek delil ileri sürmediğiniz".

Sayın hocam bu belgeye bu cümleye sizin imza atmış olabileceğinize inanmadığımız için sormak durumunda kaldık.

Sayın hocam, iddialara delili kim getirir. Şikayet eden iddia eden mi, yoksa davalı mı. İslam hukukunda bunu mecelle kaidesi olan

البينة علي المدعي واليمين علي من انكر

Cümlesi açık bir şekilde beyan eder. Yani delili iddia eden kişi beyan eder. Müddea aleyh ise inkar eder. Ve yemin eder.

Medeni hukukta ise,"iddia eden kişi delil getirerek iddiasını ispatla mükelleftir" der. Şimdi bu belgede iddia eden sizsiniz. Ama delili dava ettiğini kişiden istemektesiniz. Hocam biz bu uygulamayı ilk olarak istiklal mahkemelerinde," davalının idamına bilahare dinlenilmesine" şeklinde, bir de 28 şubat sürecinde müslümanları yargılayan brifingci yargıçların dosyalarında gördük.

Sayın hocam. Biliyoruz ki bu belgeyi bu haberi okuduktan sonra tekrar okuyacak ve sizin de yüzünüz kızaracak. Ama telafi etme şansınız olmayacak.

Ancak dinihaberler.com olarak size acizane tavsiyemiz, şu an çok güvendiğiniz o iki kişi sizi bir kez daha yanıltmadan tedbirinizi almanız ve daha güvenilir kişilere yanınızda yer vermeniz olacaktır. Aksi takdirde görevinizin şu son zamanlarında daha çok kul hakkına girecek ve huzurla emekli olma şansını kaybedeceksiniz.

Emin olun ki bu haberi sizi sevdiğimizden yapıyoruz.


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ademoğlu 2014-11-18 23:30:16

sizde imam arkadaşı ifşa etmişsiniz ismi yazıyor hala....

Avatar
müfettiş 2014-11-19 01:00:00

gitsin hepsi üniversitesine dönsün bunlar müftülükten idarecilikten anlamaz, böyle aldatırlar işte, öyle yazı mı yazılır. Hem adamı suçla hem de delil iste sen delil koyacaksın ortaya. Ben böyle bir cehalet görmedim

Avatar
Diyanet merkez 2014-11-19 01:36:14

Bu haberi oyunca kanım dondu. Kurumumuzda böyle şeylerin olmaması gerekiyor. Müftü bey büyük hata etmiş. Rehberlik ve Teftiş Kurulu bu olaya derhal et atması lazım.

Avatar
Kökten müftü 2014-11-19 05:24:47

Diyanet artık ünüiversitw hocalarına yaptığı bu zulmu bırakmalı. Taş yerinde ağırdır. Üniversitede ve eğitimde başarılı olan bir hocayı çakalların cirit attığı bir yere idareci olarak getirirsen KURT Lara yem edersin ancak. Proflar her yerde başarılı olsaydı valileri de kaymakamları da üniversiteden atamak gerekirdi. Dolayısıyla artık hocalara yapılan bu zulmu bırakın bırakın da herkes başarılı olduğu yerde kalsın.

Avatar
müftü 2014-11-19 05:33:56

İstanbul müftülüğü ve ümraniye müftülüğü neden bu kadar gündem oldu.Diyanetin derhal el atması lazım.saygılar

Avatar
Korkusuz vaiz 2014-11-19 05:39:06

İyiki varsın dinihaberler. Sizden önce böyle haberleri nerden duyacaktık. Belki sayenizde diyanet bu gibi virüslerden temizler kendini. Ve bu haber gerçekten o kadar etkili olacak ki. Müftüler artık iki kere düşünevekler. Ve bir görev de mağdur arkadaşlara düşüyor. Korkmasınlar haklı mağduriyetlerini dinihaberler le paylaşsınlar

Avatar
Ciddi adam 2014-11-19 05:41:41

Ciddi adamı bile güldürdü bu haber. Gerçekten trajikomik. İstanbul gibi yerde bu adam müftü. Kıyamet alameti bu olsa gerek

Avatar
Ciddi adam 2014-11-19 05:43:08

Bu durum şuna benzemiş
- sen rüşvet aldın.
- vallahi almadım.
- o zaman almadığıma dair belge getir.