Paralel çeteye bir tokatta Muratpaşa müftülüğü'nden

Yalana Doymayan Paralelcilere Bir tokatta Muratpaşa Müftülüğü'nden geldi, Muratpaşa İlçe Müftülüğünden yapılan yazılı açıklama;

Paralel çeteye bir tokatta Muratpaşa müftülüğü'nden

Yalana Doymayan Paralelcilere Bir tokatta Muratpaşa Müftülüğü'nden geldi, Muratpaşa İlçe Müftülüğünden yapılan yazılı açıklama;

08 Eylül 2014 Pazartesi 18:13
Paralel çeteye bir tokatta Muratpaşa müftülüğü'nden
 

28 Ağustos 2014 tarihli Zaman Gazetesinde, Osman YAKUT imzasıyla; “İmamlara 28 Şubat usulü soruşturma ve sürgün” haberi manşetten verilmiş, içeriği “Cadı avı Diyanet’e sıçradı” başlığıyla BUGÜN TV’de haber yapılmıştır.

Böylece Diyanet İşleri Başkanlığı ve Muratpaşa İlçe Müftülüğümüz ilzam edilmiş, ilçe müftüsünün ismi verilerek hedef gösterilmiştir. Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

 
1- Haberde geçen: “savunma talep yazılarındaki ifadelerin 28 Şubat iddianameleriyle benzerliği,…masum insanları fişleme, yaftalama ve terörist muamelesine tabi tutma…” ifadeleri yalan, kaba, itham edici ve hedef gösterici bir üslup olup asla kabul edilemez. Kurumumuzda din hizmeti sunan hiçbir görevlimize yönelik “fişleme, yaftalama ve terörist muamelesine tabi tutma” uygulaması söz konusu değildir.
 
Bazı cami görevlilerimiz hakkında görevlerinin dışında siyasi çalışmalarda bulunduklarına dair İl Müftülüğü’ne şifahi ve yazılı olarak yapılan şikâyet sonucunda görevlilerden savunma istenmiş ve konunun idari yönden incelenmesi için il müftülüğünden muhakkik talep edilmiştir. Savunma yazısında iddia edilen hususların dile getirilmesinden tabii bir şey olamaz. Bahsi geçen personel görevleri başında olup her hangi bir sürgün de söz konusu değildir.
 
2- Söz konusu haberde; “Aynı ilçede 18 yıl boyunca görev yapan bir imam da camide yaptığı dualar ile Cuma namazında kendisine verilen hutbe metnini değil Asr Suresi’nin tefsirini okuduğu için köy camisine gönderildi.” cümlelerine yer verilmiştir ki bu tamamen yalan ve saptırmadır. Müftülüğümüzde görevli herhangi bir personelimiz hakkında böyle bir şey yaşanmadığı gibi bu gerekçeyle köye tayin de olmamıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.   
                                                                                                                                                                                                           MURATPAŞA MÜFTÜLÜĞÜ


Yalana Doymayan Paralelciler Yalan Haberi Bu şekilde Duyurmuştu!


Cadı avı imamlara sıçradı. Antal-ya’da müftülük, aynı kişinin dilekçesiyle 5 imam hakkında ‘Cemaat’i övmek ve Başbakan ile hükümet aleyhinde çalışma yapmak’tan soruşturma açtı. Bir imam, hutbede kendisine verilen metin yerine Asr Sûresi’nin tefsirini okuduğu için köy camisine sürgün edildi. Savunma talep yazılarındaki ifadelerin 28 Şubat iddianameleriyle benzerliği dikkat çekti.
 
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının ardından başlayan masum insanları fişleme, yaftalama ve terörist muamelesine tabi tutma uygulamasına bu kez din görevlileri maruz kaldı. Antalya’da müftülük, halkın sevdiği bir imamın camide yaptığı duaların yanlış anlaşılmasını ve cuma günü kendisine verilen hutbe yerine Asr Sûresi’nin tefsirini okumasını suç sayarak imam hakkında soruşturma açtı. Aynı ilçede 18 yıldır görev yapan imam, başka bir ilçede köy camisine sürgün edildi. Şehrin farklı noktalarındaki 5 caminin imamına aynı içerikte savunma talep yazıları gönderildi. Muratpaşa İlçe Müftüsü Celil Karaca’nın imzasını taşıyan yazılarda “Fethullahçı diye isimlendirilen bir cemaati övmek, Başbakan ve hükümetin aleyhinde çalışmalar yapmak” iddialarına yer verildi. Soruşturmaya maruz kalan imamlar, farklı camilerdeki 5 görevli hakkında aynı şahıs tarafından şikâyet dilekçesi hazırlanmasını ‘takip ve fişleme’ olarak değerlendirdi. Antalya Müftüsü Osman Artan, siyasî sebeplerle herkesin birbirinden şikâyetçi olduğuna dikkat çekti, “Şikâyetler var, dilekçeler var. Doğru mu, yanlış mı bilemiyoruz. Biz de murakıp tayin ettik.” dedi.
 
17 Aralık sürecinden sonra kamuda başlayan ‘cadı avı’ Diyanet’e sıçradı. Hizmet Hareketi’ne gönül verdiği iddiası ile fişlenen imamlar, şehir merkezinden köylere gönderiliyor. 28 Şubat dönemini hatırlatan uygulamalardan biri Antalya’da yaşandı. İl Müftüsü Osman Artan ve Muratpaşa Müftüsü Celil Karaca’nın imzalarını taşıyan yazıyla 5 cami imamı hakkında soruşturma başlatıldı. Aynı ilçede 18 yıl boyunca görev yapan bir imam da camide yaptığı dualar ile cuma namazında kendisine verilen hutbe metnini değil Asr Sûresi’nin tefsirini okuduğu için köy camisine gönderildi. Sürgün edilen imam, yaptığı savunmada, hiçbir siyasi ifadeye yer vermediğine dikkat  çekerek, bazı vatandaşların anlamını bilmediği duaları olumsuz bir şekilde yorumladığını ve art niyetli olarak kullandığını dile getirdi. Cuma hutbesinin konusuna riayet etmemesiyle ilgili de, hutbede Kur’an’a, sünnete ve dini kaidelere aykırı herhangi bir ifade kullanmadığını vurguladı.
 
Şehrin farklı noktalarındaki camilerde görev yapan imamlara gönderilen savunma talebi yazılarının içeriği, şikâyet şekli ve imamlar hakkındaki iddialar birebir aynı: “‘Fethullahçı’ diye isimlendirilen bir cemaati övdüğünüz, cumhurbaşkanlığı seçimleri dolayısıyla Başbakan ve hükümet aleyhinde siyasi çalışmalar yaptığınız ilgili yazı ekindeki şikâyet dilekçesinde iddia edilmektedir.” Din adamları, farklı camilerde görev yapan 5 kişi hakkında aynı şahıs tarafından şikâyet dilekçesi hazırlanmasını “takip ve fişleme” olarak değerlendiriyor.
 
Antalya Müftüsü Osman Artan ise imamlara yönelik soruşturmaları ‘kanuna uygun’ olarak savundu. Şikâyetlerde yer alan iddiaların doğruluğunu yanlışlığını anlamak için bir muhakkik görevlendirdiklerini, muhakkikler vasıtasıyla konuyu soruşturduklarını söyledi. Siyasi nedenlerden dolayı herkesin birbirinden şikâyetçi olduğuna dikkat çeken Artan, “Şikâyetler var, dilekçeler var. Doğru mudur yanlış mıdır bilemiyoruz. Biz de murakıp tayin ettik. Biz idareciler olarak günaha girmeden kimseyi de haksızlığa meydan vermeden araştırmak durumundayız.” diye konuştu.
 
 
  
   
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali 2014-09-08 18:48:25

Paralelci müftüler de halen görevlerine devam ediyor, hatta yetmiyor, büyükşehirdeki merkez ilçelere tayin ediliyor. Bunlara ne zaman sıra gelecek? Çok uzağa gitmeyin, Ege'deki bir sahil ilçesinden yine ege'deki bir ilin merkez ilçesine giden birisini arayın, hemen bulursunuz.

Avatar
Yakışıklı İmam 2014-09-08 18:35:34

Sürmek yetmez... Şutlayın bunları... Müftü bey.... o paralelci imamlardan biri kurban derilerini sattı parayıda bank asyaya cemaatin adına yatırdı. Bu vatan haini imamı hala durduracakmısınız.

Avatar
camicematıALİMOLLA 2014-09-09 09:29:30

parelelci imammı arıyorsunuz ey diyaANET? EREĞLİMUFTUĞNDEKİ PERSONELE VEMAMLARA BAK

Avatar
Zekai Gökdemir 2015-04-24 08:35:49

Sayın müftüm markantalya camii , paralelin , haşhaşilerin kurtarılmış bölgesimi? Nedir o camimizdaki yayınlar , her camide gizli durumdaki kitaplık bu camimide öyle bir düzenlenmişki o biçim girer girmez insanın gözüne batıyor paralelin kitapları , milletimiz o zehirlerle ne kadar daha zarar. vermeye devam edecekmi? Müftüm sen o koltuğun bedelini maddi olarak alıyorsun, bu pis necaset durumu temizle