Pazarlar Müftülüğü Üniversite Camii Temeli Atıldı

11.09.2015 Tarihinde Pazarlar İlçesinde halkının katılımı ile Üniversite Camii temeli atıldı.

Pazarlar Müftülüğü Üniversite Camii Temeli Atıldı

11.09.2015 Tarihinde Pazarlar İlçesinde halkının katılımı ile Üniversite Camii temeli atıldı.

13 Eylül 2015 Pazar 23:36
Pazarlar Müftülüğü Üniversite Camii Temeli Atıldı
banner221
Grup Sayfamız için

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra İzmir Gaziemir Merkez Camii İmam Hatibi Hüsamettin KARADAŞ hocanın Kur'an Tilaveti ile devam eden programda İlçe Müftü Vekili Simav Murakıbı Cengiz ORUÇ açılış konuşması yaptı.

Konuşmasında; ''Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli, Ezanların gök kubbeyi inlettiği camilerimiz Beytullahın birer şubesidir. Anadolunun fethinden sonra birer tapu timsali olan camilerimiz medeniyetimizin de simgesidir. Cami Birlikteliktir. Namazda omuz omuza duran vücutlar makam ve mevkilerin kalktığı, devletin halkı ile buluştuğu, tek kıbleye hep beraber yöneldiği ulu mabetlerdir. Allahın mescitlerini ancak Allah tan korkanlar inşaa eder. Caminin yapımında emeği geçen herkese, ilçe idarecilerine, dernek yöneticilerine ve özellikle hayır sahibi halkımıza yapılan teşekkür'' ile son bulan konuşmadan sonra, kurban kesimi ve Müftü Vekili Cengiz ORUÇ'un yaptığı dua ile program son buldu.

İlçe protokolünün tam kadro katıldığı programda şehitlerimiz unutulmadı. Okunan Kuranlardan hasıl olan sevap şehidlerimizin aziz ruhlarına hediye edildi.

2011 Simav depreminden beri Çadır mescit içerisinde ibadet eden Pazarlar halkı caminin biran önce bitirilip ibadete açılması tahmin ediliyor. Pazarlar Meslek Yüksek Okulunun tam karşısına inşa edilecek olan Üniversite Caminin özellikleri: 747 m2 arsa yüz ölçümüne sahip Tamamlandığında 225 m2 iç alan 500 m2 toplam kapalı alana sahip olacağı ifade edildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220