Peygamber sevdalısı Erzincan'da Kutlu Doğum sevinci
Erzincan Cumhuriyet Meydanında öğle namazını müteakip düzenlenen bir programla Erzincan İl Müftülüğü 09-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası yoğun bir katılımla açılışını gerçekleştirildi.

Kutlu Doğum Haftası açılış programına Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Milletvekili Sebahattin Karakelle, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Müftüsü Yavuz Karabayır, kamu kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Sunuculuğunu Cezaevi Vaizi Mehmet Aydoğan’ın yaptığı program, Recep Demir Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi Nur Muhammed Coşkun’un Kur’an tilâvetiyle başladı.

Ardından İl Müftüsü Yavuz Karabayır günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Kutlu Doğum Haftasının öneminden bahsederek, birlik beraberlik ve kardeşlik çağrısı yaptı.

Daha sonra Erzincan Belediyesine ait Mehter Takımı tarafından Mehter dinletisi verildi. Açılış merasimine eşlik eden Erzincan Belediyesi Mehter Takımı büyük bir beğeniyle izleyenleri kendine kilitledi.

Daha sonra ise tüm katılımcılara gül ve Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bastırılan kitaplar takdim edildi. Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, düzenlenen programda Kutlu Doğum Haftasının birlik ve beraberliğe vesile olmasını diledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol