Pozantı'da ''Kadına karşı şiddet'' eylemi
Grup sayfamız için  

Adana Pozantı\'daki her düşünceden sivil toplum örgütlerinin ve İlçe Müftülüğün ortaklaşa yapmış olduğu "Kadına Karşı Şiddete Hayır" Protesto eyleminde Tarsus'da öldürülen Özgecan Arslan ve bu şiddete kurban giden kadınlar için dua edildi, katillere lanet yağdı.

Cuma Namazından sonra başlayan eyleme Merkez Cami cemaatinin yanı sıra Pozantı Belediye Başkanı Mustafa ÇAY, Pozantı Müftüsü Ali Hayri ÇELİK, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda kadın iştirak etti.

Program İlçe Müftüsü Ali Hayri ÇELİK'in konuşmasıyla başladı. Müftü ÇELİK konuşmasında; ''Allah'ın bir emaneti olan kadınlarımıza şiddet gösterenlerin  dini duygulardan yoksun, kul hakkı ve ahiret kaygısı gütmeyen insanlardan oluştuğunu söylediği konuşmasında "Merhamet'in olmadığı yerlerde şiddet boy gösterir, toplum olarak kaybettiğimiz merhamet ve şefkati yeniden kuşanmalıyız. Şiddeti besleyen kaynaklar kurutulmadığı müddetçe bu tür olaylara şahit olmaya devam edeceğiz. Gelin evlatlarımızın kalplerine İmanı, vicdanlarına Allah korkusunu yerleştirelim. Aydınlık bir gelecek için nesillerimizi Din Eğitiminden mahrum etmeyelim" dedi.

Dini duyarlılığın yoğun işlendiği bir basın bildirisinin okunmasının ardından İlçe Müftüsü Ali Hayri Çelik kısa bir dua yaparak, katılımcılardan Özgecan ARSLAN ve şiddete kurban giden tüm kardeşlerimiz için bir Fatiha okunmasını istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol