Pîr-i Sâmi Hz. Kur’an Kursu, yardım bekliyor

Erzincan Karaağaç Pîr-i Sâmi Hz. Kur’an Kursu ve İlim Araştırma Merkezi inşaatı başlama aşamasına gelmiş olup, hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyor.

Pîr-i Sâmi Hz. Kur’an Kursu, yardım bekliyor

Erzincan Karaağaç Pîr-i Sâmi Hz. Kur’an Kursu ve İlim Araştırma Merkezi inşaatı başlama aşamasına gelmiş olup, hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyor.

03 Ekim 2015 Cumartesi 22:30
Pîr-i Sâmi Hz. Kur’an Kursu, yardım bekliyor
Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan Şubesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı Erzincan İl Müftülüğü bünyesinde hizmet ve faaliyette bulunmak üzere yapımı tasarlanan ve inşaatı başlama aşamasına gelen Karaağaç Pîr-i Sâmi Hz. Kur’an Kursu ve İlim Araştırma Merkezi inşaatı başlama aşamasına gelmiş olup, hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyor.

Mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfı’na ait 1.045,27 m2 arsa vasıflı taşınmaz üzerinde 3.500 m2 inşaat alanına sahip, 100 kişilik yatılı Karaağaç Pîr-i Sâmi Hz. Kur’an Kursu ve İlim Araştırma Merkezi, Hafızlık ve Hafızlık Sonrası Meslekî Eğitim Kursu’nun verileceği, Kütüphane, Etüt Salonu, Mûsikî Salonu, Çok Amaçlı Spor Salonu ve Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan Şubesi’nin de içerisinde bulunacağı İlim ve irfân yuvası olarak halkımızın hizmetine sunulabilmesi için değerli yardımsever kardeşlerimizin desteklerine ihtiyaç var.Konu ile alakalı olarak değerlendirmelerde bulunan Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır;
“Allah (c.c.) sizden inananları ve kendilerine ilim verilenleri derecelerle yükseltir!” ilâhî düsturundan hareketle ve içerisinde “Ey Rabbim! İlmimi artır!” Diyen gönüllerin eğitim ve öğretime tabi tutulacağı, “…Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” bilincinin oluşturulacağı ve bu bilinçle hayata kazandırılacak olan kıymetli vatan evlatlarının yetiştirileceği ilim ve irfân mektebimize yapılacak maddî- manevi her türden destek, şüphesiz Rabbimiz katında hüsn-ü kabul görecek ve bir sadaka-i câriye hükmünde halkımıza hizmet verecektir.

Öyle ki; Abdullah İbn-i Mes’ûd (r.a.) den rivâyet edildiğine göre, Resûlullâh (s.a.v.) efendimiz şöyle buyurmuşlardır:
“Yalnız şu iki kimseye gıptâ edilir: Allâh’ın kendisine ihsan buyurduğu malı hak yolunda harcayıp tüketen kimse ve Allâh’ın kendisine verdiği ilimle yerli yerince hükmeden ve onu başkalarına da öğreten kimse!”
Yine Ebû Hureyre (r.a.)’den rivâyet edildiğine göre, Resûlullâh (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Kim ilim tahsile etmek için bir yola girerse, Allah’ta o kimseye cennetin yolunu kolaylaştırır.”

Bir diğer hadis-i Şerif’te ise yine Ebû Hureyre (r.a.) Efendimiz’ in; “İnsanoğlu öldüğü zaman bütün amellerinin sevabı sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, kendisinden istifade edilen ilim ve kendisine duâ eden sâlih bir evlat!” buyurduğu haber verilmiştir.

Bu düşünce ve mefkûre örgüsü, bilinci ve hayat tarzı için gayret ediyor, Rabbimizin değerli hayırsever vatandaşlarımızın da destekleriyle gayretlerimizi artırmayı hedefliyoruz. Allah’ımız bizleri buna muvaffak kılsın'' dedi.

Müftü KARABAYIR konuşmasının devamında; ''Çalışmalarımız doğrultusunda fizibilite, proje ve ihale çalışmalarımız sona ermek üzere olan ve temelinin atılmasına sayılı günler kala, hem ilimize manevi hizmette bulunmuş, ahirete göçtükten sonra bile hizmet vermeye devam eden, Muhammed Sâmi Erzincânî Hazretlerinin ismini yaşatmak, bir yandan da yakın tarihimizde ilimizin manevi damarını besleyen ve şimdi, haftalık derslerin verileceği (Tefsir-Hadis-Fıkıh vb.) kürsüler Pîr-i Sâmi Hz. Leri Karaağaç ilim Araştırma Merkezini hayırsever vatandaşlarımızın ve kadirşinas Erzincan’lıların kıymetli katkılarıyla inşa edeceğiz.

Karaağaç Pîr-i Sâmi Hz. Kur’an Kursu ve İlim Merkezi’mizin bir an önce yapımına başlanması ve muazzam bir hizmet yuvasına dönüşerek halkımızın istifadesine sunulması için Rabbimizin yardımını, hayırsever kardeşlerimizin desteklerini ve tüm Erzincan’lı duyarlı kardeşlerimizin maddi manevi her türlü katkı ve duâlarını yürekten arzu ediyor, kolaylıklar diliyoruz. Çalışmak bizden, muvaffakiyet Allah’tandır.” diyerek yapımına başlanacak olan ilim ve irfan mektebi olmasını arzu ettiğimiz kursumuz için görüşlerini dile getirdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.