Program Geliştirme Daire başkanı Cafer Tayyar Doymaz Giresun’da
Diyanet İşleri  Başkanlığı  Program Geliştirme Daire Başkanı Cafer Tayyar DOYMAZ Giresun İl Müftülüğü'nün Kutlu doğum Haftası nedeniyle Tirebolu ve Doğankent ilçesindeki programlara katıldı.

10.Nisan 2016 tarihleri arasında yapılan programlarda DOYMAZ;  2016 yılının teması olan Gelin Birlik olalım çağrısını yenileyerek programlardaki konuşmalarında; İnsanı İnsan yapanın iman, inanç ve değerler olduğunu, İnsanların birbirine ancak takva, samimiyet ve dini özveri ile üstünlük sağlayabileceğini dile getirdi.

DOYMAZ, Camilerle ilgili konuşmasında ise; “Camiler tavafta bulunduğumuz kadim ev Kabe, affa ulaşmak, haccımızı taçlandırmak için gittiğimiz Arafat, elbette birlik ve beraberliğimizin öncelikli nişleridir. Yine Çanakkale’de gözünü  kaybetmek üzere olan askerin; “bu gözler ezanların susmayacağını, coğrafyamızın işgale uğramayacağını, aslan parçalarının şehadet destanı yazacağını gördükten sonra varsın kör olsun artık görecek bir şeyi kalmamıştır.” şeklindeki söylemi elbette birlikten gelip beraberliğe gitmemiz gerektiğinin vesikasıdır”,dedi.

Diyanet İşleri  Başkanlığı  Program Geliştirme Daire Başkanı Cafer Tayyar DOYMAZ  programlarını tamamladıktan sonra Giresun'dan ayrıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol