Rus Ekaterina Müslüman Olarak Meryem İsmini Aldı
Grup Sayfamız için

Manavgat İlçe Müftülüğüne müracaat eden Rusya vatandaşı Ekaterina Zhuravleva, Müslüman olmak istediğini bildirdi. İlçe Müftülüğünde düzenlenen ihtida merasiminde İlçe Müftüsü Hasan Hayri Yaşar ve şahitlerin huzurunda Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman olan Rus kadına ihtida belgesini Müftü Yaşar verdi.

Müftü Yaşar, İslam’ın barış, esenlik ve huzur dini olduğunu, insanlara huzur ve saadet getirdiğini anlattıktan sonra Ekaterina Zhuravleva’ya Diyanet yayınlarından çeşitli kitaplar ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.

 
"EZAN SESİ İÇİMİ ÜRPERTİYOR"
 
Rusya’da yaşadığını ve devamlı Türkiye’ye gelip gittiğini belirten Meryem adını alan Ekaterina Zhuravleva, İslami yaşantıdan çok etkilendiğini, ezan sesini duyduğunda içinde bir ürperti hissettiğini Kelime-i Şahadet getirdiğinde gözlerinden sevinç gözyaşları döküldüğünü söyledi.

Yusuf isimli gençle evlilik hazırlıkları yaptıklarını anlatan kadın, "İslam’dan çok etkilendim. İslam ile iç huzuru yakaladım. İslam’ın akıl ve mantık dini olduğunu fark ettim. Kendi isteğimle Müslüman olmaya karar verdim. Müslüman olmaktan gurur, mutluluk ve şeref duyuyorum" diye konuştu.

KAYNAK: İHA

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol