Şanlıurfa Müftülüğü'nden “Etkin din görevlisi'' semineri
Ahmet KAYA / DİNİHABERLER.COM

Seminere İl Müftüsü İhsan AÇIK, Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet KOÇ, Yedi Aralık Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Doğan KARACOŞKUN, İl milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Müftü Yardımcısı Rifat ÇEVİK, Personel Şube Müdürü Mevlüt TOSUN katıldı.

27-28.12.2014 tarihlerinde gerçekleştirilen seminer, Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan AÇIK’ın açılış konuşmasıyla başladı. İl Müftüsü İhsan Açık konuşmasında; “Din gönüllüleri olarak geniş bir hizmet alanımız ve sorumluluk sahamız vardır. Görevlerimizi etkin ve verimli şekilde yürütebilmek için sürekli kendimizi yenilemeli ve geliştirmeliyiz. Bu amaçla yapılan seminer hizmetlerimize olumlu katkı sağlayacaktır.” dedi.

Seminerde; Diyanet İşleri Başkanlığı Manisa Eğitim Merkezi Öğretmenlerinden  Hüseyin Öresin “Din Hizmetleri ve Etkili İletişim”; Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ “Din Görevlilerinin Eğitim Etkinlikleri”; Yedi Aralık Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Doğan KARACOŞKUN “Danışma ve Rehberlik”; Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet KOÇ “Din Hizmetinde İlkeler ve Tarihimizden Örnekler”  “Kurumsal ve Halkla İlişkiler Uzmanı Zafer Hekimoğlu ise “Temsil Bilinci ve Protokol Bilgileri” konularında sunumlarını gerçekleştirdiler.

Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen ve iki gün süren seminer son  derece verimli geçti. Seminer, Katılım Belgelerinin dağıtılmasıyla son buldu.

Facebook sayfamız için  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol