Şanlıurfa Müftülüğü’nün İstanbul’un Fethi programı
Ahmet KAYA / DİNİHABERLER.COM

Şanlıurfa İl Müftülüğü İstanbul’un fethinin 562. yıl dönümü dolayısıyla 29.05.2015 Cuma günü Eyyübiye ilçe Müftülüğüne bağlı Dergah Camii Halilurrahman Gölü Platosunda Kutlu Müjde Fethi Mübin programı düzenlendi.

Halilurrahman Gölü Platosunda gerçekleşen programa Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, İl Müftüsü İhsan Açık, Şanlıurfa Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Şerafettin Akın, İl Müftü yardımcıları, Haliliye İlçe Müftüsü İbrahim Halil Okulu, Eyyübiye İlçe Müftüsü Adem Dobur, Bozova İlçe Müftüsü Abulcelil Alpkıray, İl ve İlçe Müftülük personeli, Din Görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sunuculuğunu İl Müftülük Sekreteri Dursun Akdoğan’ın yaptığı program, Haliliye İlçe Müftülüğüne Bağlı Hz Ebubekir Camii İmam Hatibi Mehmet Kılıç’ın okuduğu Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başladı.

Açılış konuşmasında bir konuşma yapan İl Müftüsü İhsan Açık ; alanda bulunanları selamladı. Müftü Açık programa katılan herkese teşekkür etti. Ardından Grup Hafızların ilahi, kaside ve okuduğu Kur’anı Kerim ile alanda bulunanları duygulandırdı.

Daha sonra Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan İstanbul'un Fethinin 562.yıldönümü nedeniyle ‘’Kutlu Müjde Fethi Mübin ’ adlı sohbetini gerçekleştirdi.
Grup Sayfamız için


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol