Şanlıurfa’da bir kan davası daha barışla sonuçlandı
Ahmet KAYA / DİNİHABERLER.COM

Şanlıurfa’da 5 ay Önce Yıldız ve Güzel aileleri arasında yaşanan kavga nedeniyle başlayan husumet  barış yemeği ile son buldu. Kanaat önderlerin girişimiyle aileler arasında sağlanan barış nedeniyle bir yemek programı düzenlendi.

Şehitlik Çamlıkta düzenlenen barış Yemeği’nde Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık’ın yaptığı duayla Güzel ve Yıldız ailesi, tekbirler eşliğinde birbirleriyle tokalaşarak barıştılar.

Barış yemeğinde Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa  Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve İl Müftüsü İhsan Açık birer konuşma yaptılar.

Müftü Açık yaptığı konuşmada; ''Bir insanın öldürmenin tüm insanları öldürmek gibi olduğunu, bir insanı kurtarmanın tüm insanları kurtarmaya eşdeğer olduğunu söyledi. Bütün müminlerin kardeş olduğunu iki kişi anlaşmazlığa düştüğü zaman üçüncü şahısların bunların arsını düzeltmeye çalışmasının insanlığın bir gereği olduğunu'' söyledi.

Düzenlenen barış yemeğine İl Müftüsü İhsan Açık, Adıyaman İl Müftü vekili Musa Çiftçi, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Ak Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye Belediye Baskanı Mehmet Ekinci,Karaköprü Belediye Başkanı Nihat  Çiftçi ve barışan ailelerin fertleri katıldı.


Grup sayfamız için  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
fatih 2 yıl önce

barışa zeytin dalı olmaz zeytin dalı zaten barış anlamına gelir .