Şanlıurfa’da bir kan davası daha barışla sonuçlandı
Ahmet KAYA /DİNİHABERLER.COM

Yaklaşık 2 yıl önce Vergili köyünde 3 çocuk babası Zeyid Bahar’ın öldüğü, 11 kişinin ise yaralanmasıyla sonuçlanan kavga nedeniyle aralarında kan davası bulunan Bahar ve Gök aileleri, Eyyübiye Belediyesi tarafından düzenlenen yemekte barıştırıldı.

Yemeğe Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve Şanlıurfa milletvekili adayı Faruk Çelik, Vali İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Müftüsü İhsan Açık, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve çok sayıda aşiret mensubu katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve Şanlıurfa milletvekili adayı Faruk Çelik, “Bizim inandığımız din seleme kökünden barış kökünden geliyor. Öyle bir dine mensubuz ama ne yazık ki insanlar günah işlemekten münezzeh değil, günahlarımız var, hatalarımız var. Bugün bunları gidermek adına değerli dostlarımız, değerli kardeşlerimizin aracılığıyla yanlışa yanlış ilave etmemek adına bir barış ortamı oluşturuluyor. Bu güzel barışın temini adına başta Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve aile büyüklerine teşekkür ediyorum. Rabbim hiçbir ailemize bu acıları yaşatmasın” şeklinde konuştu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, “Allah bu barışı hayırlı, uğurlu etsin diyorum. Rabbim inşallah güzel işlerde bizleri hep vesile kılsın. Burada geçen yıl vuku bulan bir olay vardı. Bu olayda bir kişi hayatını kaybetmişti. Bu barışın sağlanmasında emeği geçen aile büyüklerimize teşekkür ediyorum” ifade etti.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü İhsan Açık’ın yaptığı barış duasının ardından her iki ailenin ileri gelenleri barışarak el sıkıştılar.

Grup Sayfamız için


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol