Şanlıurfalı Engelli Kur’an Kursu Öğrencisi Umre’den Döndü

Grup Sayfamız için

Şanlıurfa Müftülüğü'nün Personeli adına Din Hiz.ve Eğt.Şb.Müdürü Seyit Ahmet Sümer, Hac Umre Sube Müdürü Mehmet Çiftçi ve Kur\'an Kursu Öğreticileriyle birlikte umre’den dönen Şanlıurfalı Kur’an Kursu Öğrencisi Nebihe Nur TACİR’in evine giderek Umre zıyarettinde bulundular

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın "Başarılı Engelli Öğrencilere Yönelik Umre Programı" ile kutsal topraklara giden 100 öğrenci arasında bulunan ve 23 Ocak 2016 günü yola çıkan İlimiz Eyyubiye İlçesi Aişe Tacir  Kur’an Kursu Öğrencisi Nebihe Nur TACİR 03 Şubat 2016 günü yurda döndü.

Program kapsamında, Medine'de Hazreti Muhammed'in kabri ziyaret ettirildi. Mescid-i Nebevi'de 3 gün vakit namazlarını eda ettirildi. Uhud Dağı, Kuba Mescidi, Mescid-i Kıbleteyn, Mescid-i Nebevi çevresindeki mescitlere de ziyarette bulunuldu.

Daha sonra umre yapmak üzere Mekke'de Kabe'ye giderek, hep beraber dualarla tavaf ve sa'y yaptıktan sonra umrelerini tamamladı.

Mekke'de 8 gün kalan öğrenciler, Arafat Dağı, Müzdelife, Mina, Sevr Dağı, Cebeli Nur (Hira Mağarası), Cin Mescidi, Cennetü'l Mualla, Hazreti Peygamber'in doğduğu evin bulunduğu önemli yerleri de ziyaret ederek, dua etti.

" Kabe'yi ilk gördüğüm an, bambaşkaydı."

Eyyubiye İlçesi Aişe Tacir  Kur’an Kursu Öğrencisi Nebihe Nur TACİR, yaptığı değerlendirmede, ''Mübarek Kutsal toprakları gördüm ve çok mutlu oldum. Önce Medine'ye gittik. Peygamberimizin huzuruna gittik, orada namaz kılmak beni çok heyecanlandırdı. Çok güzel ve unutamayacağım anlar yaşadım. Hele Kabe'yi ilk gördüğüm an, bambaşkaydı ve çok güzeldi. Çok dua ettim. Sebep olanlara sonsuz teşekkür ederim" dedi.  ​

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol