Sarayköy Beylerbeyi Kur’an Kursu açıldı

Sarayköy İlçesine bağlı Beylerbeyi Mahallesi'nde Kur’an kursu dualarla açıldı.

Sarayköy Beylerbeyi Kur’an Kursu açıldı

Sarayköy İlçesine bağlı Beylerbeyi Mahallesi'nde Kur’an kursu dualarla açıldı.

17 Aralık 2015 Perşembe 13:42
Sarayköy Beylerbeyi Kur’an Kursu açıldı
banner221
Grup Sayfamız için


Sarayköy İlçesine bağlı Beylerbeyi Mahallesi Kur’an Kursu dualarla açıldı. Açılışa İlçe Kaymakamı Fatih AKKAYA, İl Müftüsü Mehmet AŞIK, Sarayköy İlçe Müftüsü Ahmet DİLEK, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Siyasi Parti İlçe Başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü, çevre mahalle muhtarları ve Mahalle halkı katıldı.

Öğle namazını İl Müftüsü kıldırdı. Namazdan sonra açılışa geçildi. Kur’an Kursunun açılışında konuşan İlçe Müftüsü Ahmet DİLEK,“ Kur’an okumak Allah’la konuşmak demektir. Kur’an kurslarımız, kulun Allah’la konuşmasını öğrendiği yerlerdir. Burada öncelikle anneler eğitilmektedir. Anne eğitimli olunca, aileler eğitimli olmaktadır. Bu kurslarımızda kalpler imar edilmektedir. Gönüller ona susamıştır. Çünkü gönüller onsuz olamaz. Onun olduğu yere rahmet iner, bereket iner. Buranın yapımında desteği olan herkese teşekkür eder, bu yerlerin sayısının artmasını yüce Mevla’mızdan niyaz ederim.” dedi.

Kur’an Kursuna kayıt yaptıran 83 yaşındaki Hatice nine de gözyaşları içinde ‘‘Bu günleri bana gösteren Allah’ımıza şükürler olsun. Kur’an’ı öğrenmeden canımı almadı. Kur’an öğreniyorum. Burayı yapanlardan Allah razı olsun.’’ dedi.

Belediye Başkanı, İl Müftüsü ve İlçe Kaymakamı yaptıkları konuşmalarda emeği geçenlere ve destek olanlara teşekkür ettiler. Yapılan duadan sonra salâvat ve tekbirlerle kurdele kesildi. Kurs gezildi. Program, misafirlere yapılan ikramla sona erdi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol