Sarayköy'den Bayırbucak Türkmenleri'ne Yardım
Sarayköy İlçe meydanında oluşturulan yardım çadırına vatandaşlar, giyecek, yiyecek, battaniye, yatak ve ilaç gibi malzemeler getirerek görevlilere teslim ettiler. Bir hafta devam eden kampanya sonucunda iki tır dolusu yardım toplandı. Toplanan yardım, Bayırbucaklı Türkmen kardeşlerimize ulaştırılmak üzere dualarla yolcu edildi. Uğurlama programına İlçe Kaymakamı Fatih AKKAYA, Belediye Başkanı Ahmet Necati ÖZBAŞ, İlçe MüftüAhmet DİLEK, İlçe Başkanları, Daire amirleri ve hayırsever vatandaşlar katıldı. 

Programda bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya ’’Öncelikle bu kampanyayı organize eden Belediye Başkanımıza ve İlçe Müftümüze teşekkür ediyorum. Bayırbucak Türkmenleri, iç savaş nedeniyle çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Onlara yardım elinin uzatılmasının çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu yardım, sadece dinimizin emri değil, aynı zamanda mazlum olan ve varlık mücadelesi veren Türkmen kardeşlerimize olan insanlığımızın bir gereğidir. İlk günden beri, ellerinde ne varsa, gönüllerinden ne kopuyorsa bu yardım çadırına yardımlarını ulaştıran hayırseverlerimize de teşekkür çok ediyorum." dedi.

     Yapılan konuşmaların ve duaların ardından, iki tır dolusu yardım malzemesi, Suriye’deki Bayır-Bucak Türkmenleri’ne ulaştırılmak üzere yola çıktı.    

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol