Sarayköy Kur’an Kurslarının Kutlu Doğum Özel Programı
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER-    Denizli Sarayköy Müftülüğü'ne bağlı Kur’an Kursları tarafından, Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle bayanlara özel bir program düzenlendi.

Sarayköy Kur’an Kursları tarafından bayanlara özel düzenlenen Kutlu Doğum programı, Belediye Konferans salonunda yapıldı. Katılımın yoğun olduğu proğramın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Ahmet DİLEK,‘‘Bugünlerde Hz.Peygamberi anlamaya her zamankinden daha fazla muhtacız.Dünyamız ateş içinde. Onun ferahlatıcı ruhuna ihtiyacımız var.Onunbirlik,beraberlik sağlayacak ruhuna ihtiyacımız var.Sevgili Peygamberimizin bize öğrettiği İslamî prensiplerin hayatımıza aksederek dünya ve ahiret mutluluğumuza vesile olmasını diliyorum.Hz.Peygamberi anmamızın, insanlık onurunu yeniden canlandırmaya vesile olmasını diliyorum.Buproğramın hazırlanmasında emek sarfeden Kur’an Kursu Öğretici ve öğrencilerimize;katılımınızdan dolayı sizlere ve konferans verecek olan konuşmacımıza teşekkür ediyorum.’’ dedi ve salondan ayrıldı.

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Her Kur’an Kurslarından öğrenciler ilahiler,şiirler okudular. Bir gurup öğrenci de ‘İnsanlık onuru’ adlı piyesi sergiledi. İl Vaizesi Aliye Arslan "Hz. Peygamber,Tevhid ve Vahdet"konulu konferansını sundu.

Program, ilkokul, ortaokul ve liseler arasında yapılan yarışmalarda dereceye girenlere hediye takdimi ile sona erdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol