Sarayköy Müftülüğü, 'Gençlik Buluşması' programı düzenledi

Sarayköy İlçe Müftülüğü, "Gençlik Buluşması" programı düzenledi.

Sarayköy Müftülüğü, 'Gençlik Buluşması' programı düzenledi

Sarayköy İlçe Müftülüğü, "Gençlik Buluşması" programı düzenledi.

21 Aralık 2015 Pazartesi 12:16
Sarayköy Müftülüğü, 'Gençlik Buluşması' programı düzenledi
banner221
Grup Sayfamız için

Sarayköy Müftülüğü, "Gençlik Buluşması" programı düzenledi. Gençlik Buluşması programına İlçe Müftüsü Ahmet DİLEK, Milli Eğitim Şube Müdürü, Sarayköy Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Menderes Anadolu Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri katıldı.

Programda konuşan İlçe Müftüsü Ahmet DİLEK, ‘’Geleceğimizin dünyasında çok özel bir yeri olacak siz değerli gençlerimiz, böylesine sıcak bir ortamda hepinizi sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum. Dinimizin insana, gençliğe verdiği değeri Peygamber Efendimizin hayatında en güzel şekilde görüyoruz. Hz. Peygamber (sav),ideal genci "Neşeyi, Rabbine ibadette arayan gençlik" olarak tarif eder. Sizler, bu ülkenin geleceğisiniz; kendinizi sakın küçük görmeyin. Fatih Han, İstanbul’u fethettiğinde sizin yaşınızda idi. Çalışalım, çalışalım, çalışalım; çünkü Rabbimiz ancak çalışan insanları ve nesilleri zafere ulaştırır. İyilik, bereket ve ebedi kurtuluşa vesile olacak en dinamik çalışmalar da daha çok gençlik döneminde yapılıyor. Bu dönemleri en verimli şekilde değerlendirelim. Sizlerle zaman zaman böyle bir araya gelmeyi planlıyoruz. Derslerinizde ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum." dedi.

Daha sonra hep birlikte İzmir Kültür Sahnesi İsmail Gülnar Tiyatrosunun sunduğu ‘’Karar Senin’’ adlı tiyatro seyredildi. Öğrenciler, böyle bir program hazırladıkları için İlçe Müftülüğüne teşekkür ettiler.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 21.12.2015 21:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220