Sarayköy Müftülüğü'nden Din Görevlilerine Hizmet içi eğitim kursu
Grup Sayfamız için

Denizli Sarayköy İlçe Müftülüğü, imam ve müezzinlere yönelik Kur’an-ı Kerim hizmet içi eğitim kursunun ikincisini tamamladı.

Toplam 160 saat devam eden kursta, "Kuran-ı Kerimi tecvit kurallarına göre yüzünden okuma, ezberlenecek ayet ve sûreler, din eğitiminde imam hatiplik ve müezzin kayyımlık,ezan ve müezzinlik,ezanı güzel okuma ve makamlar gibi konular işlendi.
     
Kurs süresince Kuran-ı Kerim'i öğrenme ve öğretme teknikleri, Kur’anı mahreçli ve ta’lim üzere okuma, ezberlerin tekrarı, ezan, sala, kameti makamlı güzel okuma ve çeşitli dualarla ilgili dersler verildiğini belirten İlçe  Müftüsü Ahmet DİLEK, "Din hizmetlerini yürüten personelimizin bilgi ve becerilerini geliştirmek, vatandaşlarımıza daha etkin ve verimli bir din hizmeti sunmak, Kur'an-ı Kerim'in okunmasında yaşanan telaffuz hatalarını gidermek, ses, seda ve mana bütünlüğü içerisinde güzel okunmasını sağlamak ve Kur'an-ı Kerim'i doğru öğretmek amacıyla bu kursu düzenledik. Kursumuz,görevlilerimizin kendilerini yenilemelerine de yardımcı oldu.Bu kurslar aynı zamanda personelimizin görev motivasyonunu ve hizmette verimliliğini de arttırmaya vesile olacaktır.’’dedi.                                                                        

Din Görevlileri de bu kurstan istifade ettiklerini belirterek teşekkür ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol