Sarıkamış Şehitlerine Din Görevlilerinden anlamlı vefa
Grup Sayfamız için

Sarıkamış Şehitleri ve ülkemizin dört tarafında şehit düşen Mehmetçiklerimiz için Şavşat İlçe Müftülüğü tarafından ilçe genelinde hâlihazırda görev yapan ve emekli olan din görevlileri, şehitler için 200 Hatim ve 158 Yasin-i Şerif okudu.

Kars’ın Sarıkamış İlçesi’ndeki Allah’u Ekber Dağlarının Soğanlı Tepelerinde 1914-1915 yıllarında Osmanlı-Rus Savaşı sırasında 90 Bin Askerimizin şehit düştüğü, Sarıkamış Harekatının 101. Yıl Dönümü nedeniyle ‘’Vefakar Gençlik Cefakar Ecdadını Unutmayacak’’ sloganıyla düzenlenen yürüyüş Kurumların, halkın, öğrencilerin yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleşti.

4 Ocak Pazar günü saat 11:00’da Şavşat Kaymakamlığı önünden başlayan yaklaşık 3 km’lik yürüyüş Efkar Tepesinde son buldu. Efkâr Tepesinde toplanan kalabalık grup, Saygı duruşunda bulundu.

Ardından İlçe Müftüsü İdris YAVUZYİĞİT tarafından -25 derecelerde dondurucu soğukta iki metreye yakın kara düşen doksan bin Sarıkamış Şehitleri ve ülkemizin dört tarafında şehit düşen Mehmetçiklerimiz için okunan 200 hatim ve 158 Yasin Suresinin duası yapılarak etkinlik sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol