Şarkikarağaç Müftülüğü'nden, Kadir Gecesi programı
Grup Sayfamız için

Kadir Gecesi münasebetiyle İlçe Müftülüğü Merkez Camii kebirde özel bir program gerçekleştirdi. İlçe Müftüsü Mehmet ATAY teravih namaz öncesinde Kadir Gecesinin önemi hususunda Vaaz ve nasihatlerde bulundu.

Daha sonra Teravih Namazını Merkez Camii Kebir İmam hatibi İlyas AKPINAR kıldırdı. Arkasından Merkez Camii Müezzin Kayyımı Mevlüt ÖZCAN' ın öncülüğünde tesbihat ve zikirlere iştirak edildi.

Daha sonra yine Mevlüt ÖZCAN hoca cemaate tesbih namazı kıldırdı. İlçe merkezinde görev yapan İmam Hatiplerin hazırladığı Mevlid-i Şerif, Aşr-ı Şerifler, Yasin-i Şerif ve koro halinde söylenen ilahilerle adeta gönüller coştu. Daha sonra İlçe Vaizi Zülfikar YAŞAR’ ın yaptığı hatim duasına yürekten aminler yükseldi.

Müteakiben İlçe Müftüsü Mehmet ATAY cemaateSakal-ı Şerif hususunda bir konuşma yaptı. Yoğun bir ilgi katılım çerçevesinde ilçe Müftüsü ve din görevlilerinin eşlik ettiği tesbihler ve salatü selamlarla peygamberi bir emanet olan "Sakalı Şerif" ziyareti yapıldı.

Program sahur yemeği ikramının ardından sona erdi. İlçe Müftüsü Mehmet ATAY programa katılanlara maddi manevi destek olanlara teşekkür etti. Vatandaşlarda böyle bir geceyi yaşattıkları için tüm personeline teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol