Şarköy'de Dini Eğitim Kursu

Tekirdağ Şarköy İlçe Müftülüğü tarafından Yurtkur öğrenci yurdun'da kalan üniversite öğrencilerine dini eğitim kursu veriliyor.

Şarköy'de Dini Eğitim Kursu

Tekirdağ Şarköy İlçe Müftülüğü tarafından Yurtkur öğrenci yurdun'da kalan üniversite öğrencilerine dini eğitim kursu veriliyor.

16 Ocak 2015 Cuma 00:12
Şarköy'de Dini Eğitim Kursu
banner221

Yaşar ÖZEN / DİNİHABERLER.COM

Üniversite öğrencilerine ders veren Şarköy Vaizi Salih AHTİK, Dini Eğitim Kursu kapsamında, öğrencilere Kur'an-ı Kerim öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı ve temel dini bilgilerin öğretildiğini belirtti.

Sözlerine sizin en hayırlınız Kur'an-ı öğrenen ve öğreteninizdir diye başlayan AHTİK; ''Kim ilim talep etmek için yola çıkarsa Allah cc ona Cennet yollarını kolaylaştırır. Meleklerde ilim talebesine saygılarından onun yollarına kanatlarını gererler. Kur'an bileni diri bilmeyeni ölü ile misallendirmiştir. İlim en önemli hakikattir. Yunus Emre der ki ; Kim ki Kur'an bilmedi sanki dünyaya gelmedi. Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri de şöyle buyurmuştur. Yunan ilmi kucakta Kur'an ilmi bucakta yani Kur'anı karanlıklara hapsedip duvarlara çivileyerek yükselinemez. Çünkü kem aletle kemalat olmaz

Kur'an şefaat edicidir. Şefaatide makbuldür Kim Kur'an-ı imam edinir. Hükümleri ile amel ederse Kur'an onu Cennete sevk eder Kur'an şikayet edicidir. Şikayetide makbuldür. Kim Kur'an-ı hükümleri ile sırtının arkasına atarsa Kur'an onu Cehenneme sevk eder. Bu Kur'an sebebiyle nice kavimler yükselir aziz olur. Nice kavimlerde (onunla amel etmeyen) zelil olur'' diye sözlerini tamamladı.

Dini eğitim kursu öğrencilere katılım belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

Facebook Sayfamız için  

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220