Seher Vakti Eller Soma Şehitleri İçin Açıldı

Sabah namazında dua buluşmasına İlçe Kaymakamı Erol Rüstemoğlu, Garnizon Komutanı Beşir Açar, Emniyet Müdürü Fatih İnceyavuz, İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş, Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner, Din Görevlileri ve kadın-erkek büyük bir cemaat katıldı.

İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş, sabah namazını kıldırdıktan sonra kısa bir konuşma yaptı ve konuşmasında: "Gecenin karanlıklarını, sabahın aydınlığına dönüştüren Rabbimizin, karanlık dehlizlerde nur ve ışık bekleyen tüm kardeşlerimize, Bedir'deki ashabın imdadına gönderdiği melekleriyle aydınlık ve kurtuluş göndermesini diliyorum" dedi.

Yoğun bir katılımın olduğu sabah namazı sonrası, çevre Din Görevlilerinin okuduğu kısa surelerin ardından eller semaya soma şehitleri için açıldı. Okunan hatimler onlara bağışlandı. İlçe Müftüsünün ağzından, seher vaktinin nurunun ve bereketinin ülkemizi ve gönüllerimizi aydınlatması dilekleriyle, milletimizi böyle büyük ve elim felaketlerden koruması için Yüce Mevla'ya tazarru ve niyazda bulunuldu.

Çıkışta cemaate kahvaltı ikramı yapıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol