Şehitler İçin Üç Dilde Mevlit
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER
Mardin Mardin'de, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit düşenler için Türkçe, Kürtçe ve Arapça mevlit okutuldu.

Tarihi Melik Mahmut Camisi'nde, darbe girişimi sırasında şehit olanlar için cuma namazı öncesi mevlit düzenlendi. Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşların katıldığı programda, Türkçe, Kürtçe ve Arapça okunan mevlidin ardından, şehitler için dualar edildi.

Caminin imamı Abdurrahman Aksöz, Türk'ü, Kürt'ü, Arap'ı, Çerkez'i ile bütün milletin darbeye karşı durduğunu belirterek, "15 Temmuz gecesi darbecilerin, zalimlerin 'devlete el koyduğunu' açıklamasının ardından bütün millet, onların karşısında siper oldu. Canlarını feda ettiler. Bu uğurda şehit oldular." dedi. Hiç kimsenin bu milletin arasına fitne sokamayacağını vurgulayan Aksöz, "Allah buyuruyor, 'Mümin, müminin kardeşidir. Müslüman, Müslüman'ın kardeşidir.' Burada birlik ve beraberlik vardı. O akşam herkes, yanındaki kişinin Arap, Kürt, Türk olduğuna bakmadan, hep birlikte ülkelerini savundu. İnşallah ilelebet bu kardeşlik devam edecek." ifadelerini kullandı.

 
Anahtar Kelimeler:
FETÖMelik Mahmut Cami

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
istanbul 4 ay önce

Allah kabul etsin fetolar kahr olsun.