Selçuklu'da ezanı güzel okuma kursları
Facebook Sayfamız için  

Hacıveyiszade Camii altında dört hafta süreyle devam eden Ezanı Güzel Okuma Kursunu başarıyla bitiren Din görevlileri ise belgelerini Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar'dan aldı.

Hacıveyiszade Camii altında gerçekleşen programda kursa katılan görevliler, ses ve nefeslerini nasıl kullanacaklarını öğrendiklerini dile getirirken kursun kendilerine çok şey kazandırdığını ifade ettiler.

Programda konuşan İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar ise, Konya’da güzel ezan okuyan görevli sayısının bir hayli fazla olduğunu, fakat bu sayıyı hem personel, hem de vatandaşlar düzeyinde artırmak için, kursların hız kesmeden devam edeceğini ifade etti. Ayrıca Akpınar, Konya’da merkezi sistem uygulamasından vazgeçilmesiyle birlikte üç bin camide canlı ezan okunduğunu ve bunun sosyal hayata renk kattığını, uygulamadan genel olarak cemaatin ve görevlilerin memnun olduklarını dile getirirken kursu bitiren hocaların, ezan okuma konusunda başta gençler olmak üzere cemaati yetiştirerek kendilerini çoğaltmaları gerektiğinide sözlerine ekledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol