Selim Müftülük Personelinden takdirlik kurban kararı
Kurban bayramının yaklaşması sebebi ile herkesin bir ibadet şuuru ile çalışması gerektiğini belitti. Dünyanın dört bir yanında fakir ve gariban insanların da bayram yapmaya ihtiyaçları olduğunu ifade etti. Bu düşünceden hareketle Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yıllardır vekâletle kurban kesimi yapıldığını belirtti.

Bu organizasyon sebebi ile kurbanların kesildiği 55 ülke halkı Türk halkına teşekkür ettiğini belirtti. Bu yıl da bizlerin kurbanına ihtiyaçlarının olduğunu söyleyerek kurban kesilen ülkelerdeki halkın söylemiş olduğu bir sözü aktardı ve şöyle dedi; ''Onlar diyorlar ki biz sizin kurban etlerinizi alıyoruz ve kurutup un haline getiriyoruz ve böylece çocuklarımızın mamasına katıyoruz. Bir sonraki yıla kadar sizin etleriniz bizim çocuklarımızın besin kaynağı oluyor'' şeklindeki sözlerini anlattıktan sonra Türkiye Diyanet Vakfı’nın hazırlamış olduğu vekaletle kurban kesim organizasyonunu anlatan cd’yi izletti.

Toplantıya katılan bütün personel, İmam-Hatipler, Müezzin Kayyımlar ve görevli bulunan herkes bu duruma duyarsız kalmadı. Personel kendi aralarında dediler ki; ''Halkımız bu konuda pek rağbet etmiyor bizim de hayır yapmaya ihtiyacımız var. Müftülük personeli olarak kendi aramızda para toplayalım ve müftülük adına kurbanlarımız kesilsin'' dediler. Kendi rızaları ile personel arasında para toplandı.

Toplanan para, Selim İlçe Müftülüğü adına beş adet kurban kesilmek üzere Türkiye Diyanet Vakfı’nın Kurban hesabına yatırıldı. Müftülük personelinin bu anlamlı kararı sebebi ile İlçe Müftüsü Fahri BAŞAR bütün personelini tebrik etti.

Alınan bu kararın herkes için güzel bir örnek olmasını diledi. Büyük kaosların yaşandığını günümüzde ihtiyaç sahiplerinin dertlerine bir çare olmasını ve müslümanların içine düştüğü kaostan bir an önce kurtulmalarını temenni ederek huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmelerini diledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
bende imamim 2 yıl önce

Ben isteyerek yaptiklarina inanmıyorum. Mecbur bırakılmışlardır. Müftüler önlerindeki il müftülüğü koltuğuna oturmak için kendilerini Ankaraya göstermeye çalışıyorlar. O imamların bir isteği olsa hemen cevap hazır HAYIR.Bırakın bu işleri arkadaşlar...