Serik Müftülüğü'nde Yaz  Kursları Seminerleri Başladı
Programa Serik Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş, Kepez Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Çatalbaş, Serik Müftülüğü Şube Müdürü Mustafa Güner, Antalya Müftülüğü Eğitim Uzmanı Orhan Akkoç, Kur’an Kursu Öğreticileri, İmam-Hatipler ve Müezzin-Kayyımlar katıldı.

Çandır Mahallesi Gökçay Camii İmam-Hatibi Nihat Kartal’ın okuduğu Kur’anı Kerimle başlayan programda açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş yaptı. Diyanet İşleri başkanlığının hazırladığı sinevizyonun izlenmesinin ardından Antalya Müftülüğü Eğitim Uzmanı Orhan Akkoç ve Kepez Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Çatalbaş seminer verdiler. Seminerde konuşmacılar, camiye gelen çocukların belki ömürlerinde bir kez yaz kursuna katılacaklarını onun için “ömründe bir defa olacak, o da bu defa olacak” mantığıyla sevgiyle yaklaşarak onların gönüllerine girmeliyiz, onları adeta bir kelebek olarak kabul etmeliyiz, farkındalık oluşturmalı, derslerde değişik materyaller kullanarak öğretilecek şeyleri somutlaştırmalı, çocuklarda din anlayışı oluşturmalıyız dediler.

İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş yaptığı açıklamada; "Yaz Kursları Din Hizmetinin en önemli unsurlarından bir tanesidir. Onun için söz konusu kurslara büyük önem vermekteyiz. Bu seminerler devam edecek" diyerek, Din Görevlilerinin düzenlenen seminerlere katılmasını istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol