Serik Müftülüğü'nden haberler
Grup Sayfamız için

ALAÇEŞME CAMİİNDE SOHBET BULUŞMALARI


Serik Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş mahalle camilerinde cemaatle buluşarak, irşat faaliyetlerinde bulunuyor.

En son 26 Mart Cuma gecesi Üründü Mahallesi Alaçeşme Camiinde cemaatle bir araya gelerek sohbet etti. Mahalleden kadın-erkek, gençler ve çocukların büyük bir ilgiyle katıldığı program Yatsı namazı öncesi İmam-Hatip Ahmet Türkmen’in Yasin-i Şerif okumasıyla başladı.

İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş Yatsı namazını kıldırdıktan sonra, Ömür Sermayesini Bilinçli Harcamak konulu sohbetiyle cemaate bilgilendirmede bulundu.

Programın sonunda hoş sohbetler eşliğinde mahallelinin hazırladığı ikramlar ve çay cemaate ikram edildi.

****
KARDEŞ KURSLAR KARADAYI KOSATLAR KUR’AN KURSUNDA

Kardeş Kur’an Kursları Karadayı Kosatlar Kur’an Kursunda toplanarak ortak bir program gerçekleştirdiler. Programa İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş da katılarak bir konuşma yaptılar.

27 Mart Cuma günü Karadayı Kosatlar Camiinde, Kosatlar Kur’an Kursu Öğreticisi Cemile Oğuz ve öğrencileri, Karadayı ve Akçaalan Kur’an Kursu öğretici ve öğrencileriyle bir araya gelerek ortak bir program düzenlediler.

Program ev sahibi Cemile Oğuz’un sunumuyla başladı. Akçaalan Kur’an Kursu Öğreticisi Emine Şatıroğlu, Karadayı Kur’an Kursu Öğreticisi Behiye Gelmez ve öğrenciler Kur’an-ı Kerim’den ayetler okudular.

Programda İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş da bir sohbet yaptılar. Sözlerine bu programı düzenleyen, destek veren ve katılanlara teşekkürlerle söze başlayarak, birlik olmanın başlı başına bir bereket olduğunu ve birlikten dirlik doğacağını ifade ettiler.

Programın sonunda, ev sahipleri, cami bahçesinde misafirlerine ikramda bulundular.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol