Serik Müftülüğü'nden kutlu doğum faaliyetleri

Antalya Serik İlçe Müftülüğü'nden kutlu doğum faaliyetleri.

Serik Müftülüğü'nden kutlu doğum faaliyetleri

Antalya Serik İlçe Müftülüğü'nden kutlu doğum faaliyetleri.

22 Nisan 2015 Çarşamba 14:39
Serik Müftülüğü'nden kutlu doğum faaliyetleri
banner283
İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş,  Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner, bir gurup İmam-Hatip ve Kuran Kursu Öğreticisi ile Hastane Başhekimi Uzman Doktor Yusuf Kara’yı ziyaret etti. Hastane Başhekimi ve hastane çalışanları refakatinde Kutlu Doğum Haftası içinde normal doğumla dünyaya gelen bebeklere altın taktı. Nazan- Mustafa Gürocak çiftinin bebekleri Yağız’ın da ismini koyan İlçe Müftüsü, bebeğin annesine acil şifalar dileyerek, bebeğin kulağına ezan ve ikamet okudu.

Hastanede yatan ve polikliniklerde tedavi olan hastaları da ziyaret eden müftülük heyeti hastalara acil şifalar diledi, Kutlu Doğum Haftasını tebrik etti ve çiçek verdi.

Kutlu Doğum Haftasının üçüncü gününde mahalle konferansları da devam etti. Saat 10.00 da Eminceler mahallesinde, Kur’an Kursu bahçesinde yapılan programa İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş, saat 14.00 de Süleymanağa Kuran Kursu bahçesinde yapılan programa Merkez Nur Kur’an Kursu Öğreticisi Teslime Akkaya ve saat 17.00 de Belek Meydanı şelale önünde yapılan programa Antalya Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezi Öğretmeni Ahmet Şahin konuşmacı olarak katıldılar.

****

AKSU MÜFTÜSÜ SERİKTE KONFERENS VERDİ

Aksu Müftüsü Mustafa Şimşek Gebiz ve Akçapınar Mahallelerinde 20 Nisan Pazartesi günü iki ayrı konferans verdi. Böylece Kutlu Doğum Haftası programları tamamlanmış oldu.

Konferanslardan ilki saat 17.00 de Gebiz Meydanında yapıldı. Programa Aksu Müftüsü Mustafa Şimşek, Serik Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş, Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner, çevre Din Görevlisi İmam-Hatip ve Kur’an Kursu Öğreticileri ve vatandaşlar katıldı.

Program sunumunu Gebiz Merkez Cami İmam-Hatibi Eyüp Üçüncü’nün yaptığı programda Şatırlı Akmezar Camii İmam-Hatibi Rıdvan Güvenç Kur’an-ı Kerim okudu. Açış konuşmasını İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş yaptı. Bir öğrenci şiir okudu. Gökveliler Camii İmam-Hatibi Emre Mutlu ney eşliğinde, Aksaz Camii İmam-Hatibi Bekir Çalışkan bendir eşliğinde ilahiler okudular. Programa konuşmacı olarak katılan Aksu Müftüsü Mustafa Şimşek Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakı konulu konuşmalarında; birlikte yaşamak adına farkındalık oluşturacak Peygamber Efendimizden ve sahabelerin hayatından örnekler anlattı. Konuşmanın ardından okunan Hatm-i Şeriflerin duasını Gebiz Merkez Camii İmam-Hatibi Eyüp Üçüncü yaptı. İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş misafir hocamız Aksu Müftüsü Mustafa Şimşek’e plaket takdim etti. Program sonunda katılanlara Başkanlığımız yayınlarından kitap hediye edildi. Pide ve ayran ikramı yapıldı.

Haftanın son programı ise, saat 20.00 de Akçapınar Meydanında Akşam namazının ardından yapıldı. Akçapınar Camii İmam-Hatibi Ali Çağlayan’ın sunumunu yaptığı programda Aksaz Camii İmam-Hatibi Bekir Çalışkan Kur’anı Kerim okudu. Açılış konuşmasını ilçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş yaptı. Başkanlığımızın hazırladığı Sinevizyon izlendi. Öğrencilerin şiir ve ilahi okumalarının ardından Gökveliler Camii Camii imam-Hatibi Emre Mutlu ve Aksaz camii İmam-Hatibi Bekir Çalışkan ney ve bendir eşliğinde ilahiler okudular. Program konuşmacısı Aksu Müftüsü Mustafa Şimşek Peygamber Efendimiz kız çocuklarını diri diri toprağa gömen bir toplumdan, birlikte yaşama ahlakına sahip bir toplumu 1400 sene önce oluşturmuştur dedi.

Programın sonunda katılımcılara, başkanlığımızın hazırladığı kitaplar, karanfiller ve pide ayran dağıtılmasıyla sona erdi.

***
PEYGAMBER EFENDİMİZ DOĞUM GÜNÜNDE ZİKİR VE DUALARLA ANILDI

Kutlu Doğum Haftasının son günü, Peygamber Efendimizin dünyayı şereflendirdiği gecenin sabahında geleneksel hale gelen sabah namazında dua ve zikir buluşması Merkez Camiinde yapıldı.

Sabah namazını Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner in kıldırmasının ardından Gedik Camii İmam-Hatibi Necdet Güray Zikr-i Şerif okudu. Ardından İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş okunan Hatmi Şeriflerin duasını yaptı. Çıkışta cami avlusuna hazırlanan kahvaltı ikramı yapıldı.

Aynı Gün saat 11.00 de Nebiler Mahallesinde ilçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş konferans verdi.

Mahalle Meydanında yapılan programa Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Büyükşehir Serik Koordinatörü Ramazan Etli, İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Çömezoğlu, Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner, çevre Din Görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Programın sonunda, tüm katılanlara etli pilav, ayran ve helva ikram edildi.

***

YÜKSELİŞ KOLEJİNDE KUTLU DOĞUM KONFERANSI

Serik Yükseliş Kolejinde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine, İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş da katılarak öğrenci ve velilere bir konferans verdi.

20 Nisan Pazartesi günü Yükseliş Koleji Konferans Salonunda düzenlenen programa, İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş, İlçe Nüfus Müdürü Hatice Tümer, Vergi Dairesi Müdürü Fahri Gün, Okul Kurucusu Necmettin Çalık, Çevre Okul Müdürleri, Ev sahibi okulun idareci, öğretmen, öğrencileri ve veliler katıldı.

Programda, İlçe Müftüsü de Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı temalı bir konferans verdi. Konuşmasına bu buluşmayı temin edenlere teşekkürler ediyorum diyerek başladı. Peygamberimizin hayatından örnekler sundu ve Peygamberimizin başarısının sırrını, güler yüzlü ve yumuşak sözlü olmak, kaba ve kırıcı olmamak, intikam hırsına kapılmamak olarak açıkladı.

Öğrencilerin okuduğu şiir ve ilahilerin ardından program sona erdi.

***
SERİK GENÇLİK KULÜBÜ KUTLU DOĞUM HAFTASI GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜNDE

Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün düzenlediği ilçe temsilcileri ve gençlerin katıldığı Kutlu Doğum Haftası gençlik yürüyüşü 19 Nisan Pazar günü yapıldı.

Serik Müftülüğü Gençlik Kulübü programa 135 gençle katıldı. Saat 11.00’da 5 servis aracıyla yola çıkan grup öğle namazını Muratpaşa Camiinde kıldı. Namazdan sonra Antalya Anadolu İmam-Hatip Lisesi mehter takımı, Muratpaşa Camii bahçesinde büyük ilgiyle takip edilen bir gösteri sundu. Cumhuriyet Meydanına doğru aynı anda üç noktadan başlayan yürüyüşler, Kutlu Doğum Haftasında bir farkındalık oluşturmak gayesiyle yapıldı ve çok coşkulu geçti.
Serik Gençlik Kulübü gençleri, mehter takımı eşliğinde Muratpaşa, Kepez ve Aksu gençleri ile birlikte Muratpaşa Camiinden yürüyerek Cumhuriyet Meydanına ulaştılar.

Cumhuriyet meydanında açış konuşmasını Gençlik Koordinatörü Kepez Müftülüğü Uzman Vaizi Fatih Tunç, Selamlama konuşmasını İl Müftüsü Osman Artan yaptı. Antalya İl Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korosunun sunduğu konser ilgiyle takip edildi. Konser arasında Beyaz Masa Görme Engelli Öğrencilerden oluşan koro na’t ve ilahi okuyarak dinleyenleri adeta büyüledi.

Program Peygamber Efendimize getirilen salavatlarla sona erdi.

**
KARADAYI VE SULUTEKKE KUTLU DOĞUM PROGRAMLARI

19 Nisan Cumartesi günkü Kutlu Doğum programları, Karadayı ve Sulutekke Cami bahçelerinde icra edildi.
Her iki programda da İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş konferans verdi.


İlk Program saat 11.00 de Karadayı Camii Bahçesinde, Emniyet Müdürü Fatih İnceyavuz, İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş, Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner, Okul Müdür ve öğretmenleri, çevre Din Görevlisi ve Kur’an Kursu Öğreticileri ve vatandaşların yoğun katılımıyla yapıldı.

Program Karadayı Merkez Camii İmam-Hatibi Süleyman Özen’in sunumuyla başladı. Belkıs Merkez Camii İmam-Hatibi Mehmet Özen’in okuduğu Aşr-ı Şerif’in ardından İlçe Müftüsü Birlikte Yaşama Ahlakı ile ilgili, hadis ve ayetlerden mülhem ilkeleri anlattı. Konferanstan sonra, öğrenciler şiir ve ilahi seslendirdiler. Program Şube Müdürünün, okunan hatimlerin duasını yapmasıyla sonlandı. Program sonunda katılımcılara, Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı kitabı dağıtıldı ve Kutlu Doğum Aşı olarak etli pilav ve ayran ikram edildi.

İkinci program ise saat 17.00 de Sulutekke Camii bahçesinde, İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş, Orman İşletme Müdürü İsa Çapkın, Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner, çevre Din Görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri, çevre mahalle muhtarları ve kadın-erkek kalabalık bir katılımla gerçekleştirildi.

Abdurrahmanlar Çıtlıklı Camii İmam-Hatibi Ali Kanat’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim’in ardından çevre Din Görevlilerinden oluşan koro ilahiler söyledi. Öğrencilerin Na’t ve ilahiler okumasının ardından İlçe Müftüsü Birlikte Yaşama Ahlakını anlattı. Şube Müdürü Mustafa Güner’in hatim duasıyla program sona erdi. Katılımcılara gül ve karanfiller, Diyanet yayınlarından kitaplar ve Kutlu Doğum Aşı olarak etli pilav ve ayran ikram edildi.

***
MANAVGAT MÜFTÜSÜ SERİKTE KONFERANS VERDİ

Manavgat Müftüsü H. Hayri Yaşar 18 Nisan Cumartesi günü ilçemiz Boğazkent ve Çandır mahallelerinde Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen programlarda konferans verdi.

Boğazkent Merkez Camii bahçesinde saat14.00 de icra edilen programda, Belek Mecekler Camii İmam-Hatibi Muhammed Necati Kaban Kur’anı Kerim okudu. Programda küçük çocukların şiir okuması büyük ilgi gördü. Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner açış konuşması yaptı. Manavgat Müftüsü H. Hayri Yaşar, Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı konulu konferanslarını sundular. İlçe Müftüsü Dr. Abdülkadir Karakuş programın sonunda selamlama ve teşekkür konuşması yaptı. Program, katılanlara Kutlu Doğum Aşı olarak etli pilav, ayran ve tatlı ikramı ile sona erdi.
Çandır Merkez Camii bahçesinde yapılan program ise saat 20.00 de, Çandır Merkez Camii İmam-Hatibi Salim Çelik kanat’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ve Eminceler Mahalle Camii İmam-Hatibi Sabri Taşar’ın okunan ayetlerin mealini okumasıyla başladı. İlçe Müftüsü Dr. Abdülkadir Karakuş’un yaptığı açış konuşmasının ardından Gökçay Camii İmam-Hatibi Nihat Kartal Hz. Peygamberle ilgili ilahileri, aralarda okuduğu salavatlarla süsledi. Manavgat Müftüsü H. Hayri Yaşar, Birlikte Yaşama Ahlakı konulu sunumunu yaptı.

Program Manavgat Müftüsü H. Hayri Yaşar’a İlçe Müftüsü Dr. Abdülkadir Karakuş’un plaket takdimi ile sona erdi.

***

SERİK MÜFTÜSÜNDEN ALANYA OKURCALARDA KONFERANS

Serik Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Alanya Okurcalarda Birlikte Yaşama Ahlakını anlattı.

18 Nisan Cumartesi günü saat 12.00 de Alanya Okurcalar Pazar alanında Alanya Müftülüğünün düzenlediği etkinliğe konuşmacı olarak katılan Serik Müftüsü, Birlikte Yaşama Ahlakı konulu konferans verdi.
Programa Alanya Müftüsü Mustafa Topal, Müftülük Şube Müdürü Murat Demirhan, çevre Din Görevlileri ve vatandaşlarkatıldı. Yoğun bir katılımın olduğu programın sonunda Kutlu Doğum Aşı olarak tüm cemaate etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.