Serik’te Kur’an Ziyafeti

Yarışma programına İlçe Müftüsü Dr. Abdülkadir Karakuş’un ev sahipliğinde;  Kaymakam Erol Rüstemoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, İl Müftüsü Osman Artan, İl Müftü Yardımcısı İbrahim Keser, Konyaaltı Müftüsü Hüseyin Uysal, Aksu Müftüsü Mustafa Şimşek, İl Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü Veli Sağlam, İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Mustafa Güner, ilçeleri temsilen yarışmacı din görevlileri ve vatandaşlar katıldı. 
Yarışmacılar onar dakikalık süre içerisinde, kura ile tespit edilen sayfaları okudular. Kadın erkek kalabalık bir dinleyicinin katılımıyla yapılan yarışmada dinleyicilere güzel bir kuran ziyafeti sunuldu.
 İl Müftüsü Osman Artan öğle namazı öncesi cemaate kısa bir konuşma yaptı ve öğle namazını kıldırdı. Namazın ardından dereceye girenler açıklandı. Birinci olan Döşemealtı Müftülüğünden Mehmet Karaaslan’a ödülünü İlçe Kaymakamı Erol Rüstemoğlu, ikinci olan Konyaaltı Müftülüğünden Ramazan Tıraş’a ödülünü İl Müftüsü Osman Artan, üçüncü olan Demre Müftülüğünden Abdullah Saygı Güneş’e ödülünü Belediye Başkan Vekili Yusuf  Kaya, diğer yarışmacıların hediyelerini de İl Müftü Yardımcısı İbrahim Keser verdi. 
Çıkışta hayırseverlerin hazırladığı lokma tatlısı ikram edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol