Serik'te, Namaz ve Cami konuşuldu
Grup Sayfamız için

Serik Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş, İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği Serik Şubesinde Cami ve Namaz Eksenli Hayat konusunda konferans verdi.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği Toplantı Salonunda her hafta Cuma akşamları mutat olarak yapılacak olan konferanslar serisinin ilki bu hafta gerçekleştirildi. Sezonun ilk konferansını İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş sundu.

9 Ekim Cuma akşamı düzenlenen ve derneğin toplantı salonunda, Genç Hareket üyelerinin ve seçkin bir topluluk huzurunda icra edilen program, Akkuyu Camii Müezzin-Kayyımı Tevfik Nuri Kara’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. Daha sonra kürsüye gelen İlçe Müftüsü, Cami ve Namaz Eksenli Hayat konusunu anlattı. Konuşmasında yeryüzünde insanın var olduğu andan itibaren Namaz’ın ve o ibadetin icra edileceği mabetlerin var olduğunu Kur’an’dan örneklerle ortaya koydu. Namazın bir diriliş olduğunu vurgulayarak, namazla diri olmanın önemini belirtti. Gönlün mabetlere ve mescitlere bağlı olmasının Allah katındaki derecemizi artıracağını ifade etti.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle düzenlenecek olan programları da tanıtan İlçe Müftüsü, dinleyicileri tüm programlara davet etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol