Siirt’te 57. Alay Vefa Programı düzenlendi
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER-   Siirt'te, Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı kapsamında "Gençlerden Şehitlere Vefa: 57. Alay Vefa Yürüyüşü Programı" düzenlendi.

Siirt İl Müftülüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen program, Ensar Camisi'nde sabah namazıyla başladı. Türkçe, Kürtçe ve Arapça ilahi ve duaların ardından Siirt Müftüsü Faruk Arvas, cemaate 57. Alay'ın Çanakkale Kara Savaşları'nda gösterdiği fedakârlıkları anlattı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle bugün bütün il ve ilçelerde aynı programın icra edileceğini belirten Arvas, tarihini, mazisini ve geçmişini bilmeyenlerin geleceğe ümitle bağlanamayacağını söyledi.

Arvas, geleceğe emin adımlarla yürüyebilmek için bu toprakların hangi şartlar ve fedakârlıklarla emanet edildiğinin iyi bilinmesi gerektiğini kaydederek, "Çanakkale" denilince akla ilk gelenin 57. Alay olduğunu vurguladı.

Okunan duanın ardından cemaate buğday çorbası ikram edildi. Programa Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşat Taşkın, Siirt İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, Gençlik Merkezi Müdürü İrfan Tekin ile çok sayıda kişi katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol