Silvan Müftülüğü 8 Mart Programı düzenledi
Grup sayfamız için  

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle 6 Mart 2015 Cuma günü Silvan Kültür Merkezinde Silvan İlçe Müftülüğünce bir panel düzenlendi. Panelin gerçekleştiği Kültür Merkezi Koneferans salonu Silvanlı hanımlar tarafından dolup taştı.

Programa gelen bütün bayanlara, günün anısına gül takdimi yapıldı. Progam, Kur'an Kursu öğreticilerinden Kader ERTÜRK tarafından okunan Kur'an tilavetiyle başladı. Daha sonra kısa bahirlerle Kur'an Kursu öğreticilerinden Hatice BARAN tarafından Mevlit okundu.

Mevlidin ardından Kur'an Kursu öğreticilerinden Ayşe BAŞARAN, Şerife BAĞIŞ ve Saliha YANGIN'ın iştirakiyle "İslam'da Kadın" konulu panelin sunumu gerçekleştirildi. Panelde konuşmacılar, İslam'dan önce kadının dünya genelinde bulunduğu olumsuz konum üzerinde durarak her alanda İslam'ın kadını gerçek değerine ulaştırmasını somut örnekler vererek anlattılar ve Kur'an ve Sünnette kadının nasıl yüceltildiği üzerinde durdular.

Günümüzde kadının özgürlüğü konusunda gerçekleştirilen söylemlerin ve bunların sonucunda oluşan dünya pratiğinin kadını birçok alanda modern bir köle konumuna getirdiğine dikkat çeken panelistler, kadına yönelik her türlü olumsuzluğun giderilmesinin tek çaresinin erkek ve kadın olarak herkesin ilahi emirleri doğru anlayarak onları yaşamalarına bağlı olduğunu söylediler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol