Simav Müftülüğü Kadınlar Günü programı düzenledi
Grup Sayfamız için

Simav Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Simav Yeni düğün salonunda bir program düzenlendi.

Beyce Kız Kur'an Kursu öğreticisi Kadriye GÜMÜŞ hoca hanımın Kur'an tilavetiyle başlayan programda Simav İlçe Müftüsü İbrahim YAVUZ açılış ve selamlama konuşması yaptı.

Müftü İbrahim YAVUZ yaptığı konuşma da İslam Dininin kadına verdiği önemi ayet ve hadisler ışığında açıklayarak “ Annelerin birer kadın olduğunu ve cennetin o kadınların ayaklarının altına serildiğini” vurguladı.

Program çerçevesinde Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından hazırlanan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü ” ana temalı program, kadınların yoğun katılımıyla Kuran Kursu öğreticileri tarafından hazırlanan şiir, ilahi ve günün anlam ve önemi belirten konuşmalarla devam etti.

Halkın yoğun katılımıyla ve Nurcan ÖZEN hoca hanımın hazırlayıp sunmuş olduğu program , Simav İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun gerçekleştireceği güzel programların ilk sinyalini vermiş oldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol