Sinanpaşa Müftülüğü'nden ''Yetim Gülerse Dünya Güler'' projesi
Grup Sayfamız için

Proje kapsamında İlçe genelinde tespit edilen 87 öksüz ve yetim çocuklardan, 02-05 yaş aralığındaki 5 çocuğa bisiklet, 82 çocuğa da Diyanet İşleri Başkanlığının androit diyanet kitaplığı ve 100 temel eser yüklü tablet hediye edildi.

Proje ile öksüz ve yetimlerimizin hayatlarının bir yönü ile Hz. Muhammet (S.A.V)’e benzedikleri, bu sebeple de ahlaken sabır, çalışkanlık devlete ve millete bağlılık konusunda da Peygamber Efendimize benzemeleri gerektiği, sadece öksüzlük ve yetimlik gibi derdimizin değil bunun haricinde de engelli olmak gibi durumlarımızın olduğunu birbirimize sahip çıkılması gerektiği hedeflendi..

Yetim Gülerse Dünya Güler projesi kutlama programı, Sinanpaşa Akpınar Düğün Salonunda Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı, Kuranı Kerim tilaveti, İlçe Müftüsü Kamil KIRKIZ’ın açılış konuşması, İlçe Kaymakamı Erkan DEMİR’in günün anlam ve önemi bertilen konuşması ile devam etti.

İlahi sunumu ve semazen gösterilerinin ardından proje kapsamında çocuklara hediyelerinin verilmesi ve iyilik ödüllerinin takdimi ile program sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yurtcu 2 yıl önce

Evet Müftümüz Kâmil beyi her zaman takdir ediyoruz. Bu konularda çok hassas Allah kendisinden razı olsun. Personeli ve sinanpaşa halkı kendisini çok seviyor ve takdir ediyor