Sincan Müftülüğü'nden soma için hatim kampanyası
Sincan ilçe müftülüğü tarafından, Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazasında vefat eden maden işçiler için Hatim Kampanyası başlatıldı.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı, Manisa’nın Soma ilçesinde, kömür madenindeki patlama sonucu hayatını kaybeden madenciler için sala okunmasıyla alakalı tüm il ve ilçelerdeki müftülüklere yazı gönderdi. Bu nedenle sincandaki tüm camilerde öğle namazından önce sala verildi. Sincan Müftüsü Osman ŞENER’in yaptığı açıklamada, “İlçe merkezi ve köylerde bulunan 127 camide ve 44 Kur’an Kursunda, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden ocağında meydana gelen yangında hayatını kaybedenler için hatim okunacak ve dua okutulacaktır.Müftülük olarak hayatlarını kaybedenler için Allah’tan rahmet, yaralılar için acil şifalar ve kederli ailelerine sabırlar diliyorum”dedi.
 
Bunun yanında 44 kur’an kursunda bulunan öğretici, öğrenciler ve camii imamları Müezzinler tarafından vefat edenler için hatim kampanyası başlatıldı.Okunacak hatimlerin ardından duası Cuma günü Sincan İlçe Müftüsü tarafından yapılacağı belirtildi.
 
NOT: Okuduğunuz hatimleri Sincan ilçe Müftülüğünün web sitesinden bildirebilirsiniz. Kampanyaya tüm Halkımız okudukları hatimlerle destek verebilirler.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol