Sincan Müftüsü'nden Tefsir Dersinde Çocuklara Sürpriz!
Şakir CEYLAN'ın Haberi / SİNCAN

Sincan belediyesi lale kültür salonunda yapılan tefsir dersleri devam ediyor. Perşembe günü yapılan tefsir dersi ile beraber Asrı saadet kız kuran kursu öğreticilerinden Fatma ŞENER de 23 nisan çocuk bayramı münsabetiyle çocuklarla ilgili sohbet verdi. Sohbetin ardından çocuklar çeşitli ilahiler seslendirdiler. Çocuklar ilahi sözlerken küçük bir kızın sema gösteriside büyük beğeni topladı.

Çocukların bizim için önemin değinen Osman ŞENER “Çocuklarımıza edep ve terbiyeden daha iyi hiçbir miras bırakamayız.” dedi. Biz öldükten sonra arkamızda kalacak olan Salih amelli, edepli namaz kılan evlatlarımızın ancak bizlere fayda verebileceğini dile getirdi.

Asrı Saadet Kız Kuran kursu öğreticilerinden Fatma ŞENER’de Çocuklarımıza özen göstermemiz gerektiğini onlara ilgi ve alaka konusunda daha itinalı davranılması gerektiğini söyledi.Fatma ŞENER; “Özellikle çocuklarımızın kiminle gezdiğine kiminle arkadaşlık yaptığına dikkat etmemiz gerekiyor. Erkek ve kız çocuklarımıza eşit mesafede adaletli bir şekilde davranmamız gerekiyor.” Dedi.

Ders ve sohbet sonunda salonda bulunan çocukları sahneye davet eden Müftü Osman ŞENER çocuklarla beraber peygamber efendimize salavatlar okuyup hep beraber kelime-i şahadet getirdiler. Tefsir dersi Müftü Osman ŞENER’in salonda bulunan herkesin birbirine sarılıp “Allah için seni seviyorum” demesini ve herkesin birbirini kucaklamasını istemesiyle sona erdi.

dibhaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol