Sincan'da mukabeleler meali ile beraber okunuyor
Şakir CEYLAN'IN Haberi / SİNCAN

Sincan’da camilerin çoğunda mukabeleler meali ile beraber okunuyor. Sincan müftüsü Osman Şener’in özellikle üzerinde durduğu bu uygulama, çok güzel tepkiler ve ilgi gördü.

Daha önce tefsir dersleriyle bir ilk gerçekleştiren ve adından söz ettiren Müftü Osman Şener, bu seferde mukabeleleri meali ile beraber okunması için büyük çaba sarf ederek bir ilke daha imza attı.

Camilerin yanında sincan belediyesi tarafından yapılan hanımlar lokalindede mukabeleler okunmaya başlandı. Hanımlar lokalindeki mukabeleye yoğun ilgi gösteren bayanlar, özellikle mukabelenin meali ile beraber okunmasından dolayı çok memnun olduklarını dile getirdiler.

Hanımlar lokaline ziyarette bulunan İlçe Müftüsü Osman Şener’in yaptığı açıklamada; ''Mukabelelerden asıl maksadın Müslümanların yıllık  Kur'an-ı Kerimi en azından baştan aşağı gözden geçirmeleri, Allah’ın kelamının bizlere neyi anlattığını, Allah'ın emirlerinin hatırlanması ve yaşamlarındaki eksikliklerin giderilmesi gerektiğini bunun oluşması ise ancak okunan hatmin manasının da okunmasıyla mümkün olabileceğini'' belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Cevat DOĞAN 2 yıl önce

Çok güzel bir uygulama. Darısı diğer müftülüklerin başına....