Sinop Müftülüğü Kasım Ayı Nakil Sınavı yapıldı

Sinop İl Müftülüğünde Kasım Ayı Nakil Sınavı Gerçekleştirildi.

Sinop Müftülüğü Kasım Ayı Nakil Sınavı yapıldı

Sinop İl Müftülüğünde Kasım Ayı Nakil Sınavı Gerçekleştirildi.

09 Kasım 2016 Çarşamba 13:48
Sinop Müftülüğü Kasım Ayı Nakil Sınavı yapıldı
banner221
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER
Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğine göre Kasım Ayı nakil sınavı İl Müftülüğü'nde gerçekleştirildi.
 
Sinop İl Müftülüğü Personel Kısım Şefi Mahmut Yılmaz’dan alınan bilgiye göre Sinop İl genelinde münhal bulunan toplam 80 kadro için İKYS üzerinden 30 kişi başvuru yaptı. Sınava başvuranlar için İl Müftü V. Fatih Tavlaşoğlu başkanlığında Erfelek İlçe Müftüsü Mikail Özkan ve İl Müftülüğü Vaizi Ünal Koca’dan oluşan komisyon görev yaptı.
 
Sınava girenler Yüzüne Okuma, Meal Bilgisi, Tecvid bilgisi, ses/seda/makam, ezber, mesleki temsil ve hitabet konularından sorulara muhatap oldular.

Yapılan sınavda komisyonun puanlaması toplamda %40, personelin MBSTS puanı ve Müktesep ve Nitelik Değerlendirme puanı ise %60 etkili olacak. Sınavının ardından toplamda 70 puan alan personel tercih yapma hakkına sahip olacak.
 
Haber:Ahmet ERMİŞ
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mahmut 2016-11-10 11:39:32

aralik ayi naki̇l sinavi i̇çi̇n münhal kadrolar neden açiklanmadi sayin admi̇n bi̇r haber varmi.yoksa naki̇ller durduruldumu. neden taki̇p edi̇pte taki̇pçi̇leri̇ni̇zi̇ bi̇lgi̇lendi̇rmi̇yorsunuz.normalde 8 kasim sali günü i̇lan edi̇lmesi̇ gereki̇yordu.

Avatar
Kerem254 2016-11-14 13:06:08

Nakil sinavi ne oldu aralik bi haber var mi